Pärast Ukraina sõja algust on Naiskodukaitse liikmete arv Eestis tõusnud rekordtasemele. “Täistunni” ajakirjanik Eeva Esse-Sõõrumaa käis koos nendega metsas sõdurioskuste kursusel ning uuris, mis motiveerib neid oma põhitöö ja pere kõrvalt vabatahtlikult riigikaitses osalema.

 

Meeleolukas reportaaž Viru maleva maakaitsekompanii õppuselt paneb saatejuhi proovile nii vaimselt kui ka füüsiliselt. “Minu jaoks murdus täielikult müüt, et Naiskodukaitse tegeleks vaid supikeetmise ja muu tagalatööga. Eelmisel aastal liitunud naised oskavad tänaseks relva käsitseda ja on omandanud ellujäämisoskused,” rääkis Esse-Sõõrumaa, kes saates samuti esmased sõjalised oskused selgeks saab. 

 

Lisaks Naiskodukaitsele keskendub tänane saade reklaamimaailmale ning sellele, kuidas reklaamimeistrid muudavad meile vastupandamatuks nii pesupulbrid kui grillvorstid. Samamoodi disainitakse aga ka tipppoliitikuid – nende sõnumeid lihvitakse sekundi täpsusega ning ka käekell või lipsuvalik ei ole jäetud juhuse hooleks.

 

Selgub, et meie ees mängitaval “poliitteatril” on ka oma lavastajad, keda me avalikult ei näe, kuid kel on selles suures mängus oluline roll. Elo Mõttus-Leppik küsib poliitikute imago-loojatelt mida kõike peab selles ametis silmas pidama ja kuidas aidata tipp-poliitikut, kes on sattunud tõsisesse jamasse. 

 

Poliitskandaalid võtab saates tabavalt kokku Eesti reklaamiringkonna tunnustatud tegija Urmas Villmann: “Poliitikule pole suuremat vaenlast kui tema ise, sest enamik skandaale tõmbavad nad endale ise kaela, konkurente pole vajagi.”

 

Vahel räägitakse, et Eestist polegi võimalik saada tipptasemel haridust, mille najal ühel või teisel moel maailma vallutama asuda. TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengid tõestavad vastupidist. Nad ehitavad igal aastal uue vormelauto, millega võisteldakse rahvusvahelises inseneritudengitele suunatud tootearendusvõistlusel. Ligi 300 elektrivormeleid ehitava ülikooli seas on Eesti tudengid olnud stabiilselt esikümnes. Kuid lisaks kiirete autode ehitamisele, on see projekt tudengite jaoks ka kui hüppelaud erialase karjääri poole, sest võimaldab silma jääda maailma prestiižsematele autotööstustele. Lisaks on paljud tudengivormeli projekti vilistlased loonud enda ettevõtteid, mis löönud läbi nii siin kui sealpool piiri.

 

“Täistund” võtab teemad luubi alla täna kell 20.30!