Tantsusaate uus naisjuht Liina Randpere õpetab strippaeroobikat ja lohesurfi
Teletöö kõrvalt aeroobikatrenne andva Liina Randpere sõnul peab treener olema hea näitleja ning kehastuma vastavalt treeningule jõuliseks, rahustavaks või meelaks ja seksikaks. Saate "Tantsud tähtedega" juhina arvab ta vajavat just seda viimast tahku: "Nendest rollidest tuleb võib-olla kasuks selline pehmem seksikus."
Olulisimaks peab Liina uude ossa sobitumisel särasilmsust, positiivsust ja avatust. Telekaamerate ees tunneb 28aastane naine end nagu kala vees: "Väike edevus on põue pandud." Siiski ei unistanud ta saatejuhtimisest plikatirtsust peale.
"See tuli tegelikult kogemata. Kui oli ülikooli sisseastumise aeg, proovisin ma saada peaaegu kõikidesse ülikoolidesse. Vaatasin välja väga mitu huvipakkuvat eriala. Tallinna Ülikooli audiovisuaalsesse meediasse oli esimesel päeval väga suur konkurss – üle 200 inimese 15 kohale, millest ainult viis olid tasuta. Päris suur rabelemine, peaaegu nagu lavakasse!" meenutab Liina.
Üheksast hommikul kuni südaööni kestnud katsetelt pääses ta ühena 42 paremast teise vooru. See aga kattus Tartu Ülikooli testiga, mis otsustas politoloogiasse või õigusteaduskonda pääsemise. "Istusin ja mõtlesin. Mis siis, kui ma telerežiisse sisse ei saa? Aga kui minna Tartusse, jääb telerežii kindlasti ära – ja see tundus juba nii äge. Paras pusle! Konsulteerisin vanemate tudengitega, kes olid meie taidlemisi jälginud, ja nemad arvasid, et mul on šanss sisse pääseda. Otsustasin jääda ja proovida, sain isegi tasuta õppima." Seda otsust pole Liina kordagi kahetsenud.
Peamiselt on ta tuntud Kanal 2 trendisaatest "Hooaeg", mille eesotsas käivitus tal septembri algul juba viies hooaeg. Varem on ta ETVs juhtinud Tartu "Terevisiooni", jalgpallisaadet "Lisaaeg" ja tervisespordisaadet "Terve suvi".
"Treener ei ole loll blondiin!"
Lisaks peab Liina aeroobikatreeneri ametit. Seegi tuli tema ellu juhuslikult. "Olen käinud läbi kõikvõimalikud trennid rahvatantsust kikkpoksini. Mõtlesin küll, et oleks tore trenne anda. Saaks kaks asja ühendada – teed ise trenni ja saad selle eest palka. Aga ma ei uurinud kunagi, kuidas treeneriks saada. Eeldasin, et pead olema lõpetanud ülikoolis kehakultuuri või füsioteraapia. Siis ütles treener Viktor Eksi, et tuleb bodypump’i (lihasvastupidavust arendava rühmatrenni – K. A.) koolitus, ja küsis, kas keegi läheb," räägib Liina. "Panin end kirja ja sealt edasi hakkasin meistriklassides erinevaid stiile juurde õppima." Ka on ta läbinud olümpiakomitee aeroobikatreeneri kutsekoolituse.
Aasta algul andis Liina tunde neljas spordiklubis. Sel sügisel võtab ta treeneritööd rahulikumalt ning õpetab Meritoni spordiklubis ja koduklubis Arctic Sport, kus tal täitub aprillis viis aastat. Jõulise lihastrenni taustal tegeleb Liina ka ülinaiselike aladega, nagu strippaeroobika ja rasvapõletus-tantsutrenn, mis koondab stripp-, šõu- ja ladinaameerika tantsu ning funky’t. "Mulle meeldib hirmsasti tantsida! Eile (üleeile – K. A.) õhtul olid mul järjest bodypump ja strippaeroobika. Teised treenerid naeravad, et olen ma ikka "sarnased" trennid valinud," muigab ta. "Lihtsalt on nii, et mõlemad istuvad sada protsenti. Nad on nii erinevad, aga täiendavad teineteist."
Liina on kokku puutunud arvamusega, et ega naistreeneril kuigi palju mõistust olla saa. "Kuidas saab keegi võtta nii jäiga seisukoha? Treener ei ole loll blondiin! Paljud inimesed ei saaks selle elukutsega hakkama, sest see nõuab energiat, sära, koordinatsiooni, muusikatundmist pluss anatoomiateadmisi. Kas see, et treener aitab inimestel parandada oma tervist, enesetunnet ja väljanägemist, ei ole tähtis?" pahandab Liina ja selgitab: "Inimene tuleb trenni, saab stressist lahti ja lahkub heas tujus – ta on mõnusasti füüsiliselt kurnatud ja tema immuunsüsteem on tugevam."
Tema teleunistuski puudutab inimeste aitamist. "Mulle meeldiks teha sellist meelelahutuslikku saadet, mille põhimõte oleks sama kui Kanal 11ski jooksnud sarjal "Kuidas alasti hea välja näha?". Inimesele ei tohi kogu aeg pähe taguda, et ta peab tohutult kilosid kaotama ja nägema välja nagu supermodell, et seksikalt läbi linna kõndida. Fakt on see, et 80–90% inimestest sinna kunagi ei jõua. Tähtis on sisendada inimesele enesekindlust ja teha ta õnnelikuks läbi väikeste asjade. Ka vaatajad saavad sellest eneseusku juurde," on Liina kindel.
Enamiku vabast ajast kulutab ta lohesurfile, mille juurde jõudis kolme aasta eest sõprade õhutusel. Nüüd on ta juba ise instruktor. "Kuna mu mees on ka lohesurfar ja lohesurfitreener, siis olemegi kogu aeg selle sees." Ekstreemsportlaseks Liina ennast ei pea. "Mina olen nautija. Kui sa lähed jooksma või rattaga sõitma, siis lähed treenima, aga surfama minnes ei lähe sa kunagi teadlikult trenni. Lihtsalt on ilus ilm, päike paistab, tuul puhub – samal ajal teed ikkagi trenni. See on tohutu füüsiline pingutus, aga võid seda teha mitu tundi järjest ja lihased annavad sellest märku alles hiljem." Lohesurfi saab harrastada talvelgi, sest maismaal võib tuulelohe vedada lumelauda.
Õhtujuhikogemus korvab teadmatuse võistlustantsus
Võistlustants on Liinale täiesti avastamata maailm: "Vot see asi on mul tegemata! Tantsutrennidest on sellele kõige lähemal seltskonnatantsukursused."
Seevastu kaks viimast tantsusaate naisjuhti – Gerli Padar ja Kaisa Oja – olid telešõus varem osalenud. Kaisa on pealegi endine profitantsija. Tunneb Liina end seetõttu raskemas seisus olevat? "Natukene on ikka raskem, aga samas on ka kergem, sest mul on olemas saatejuhtimiskogemus ja ürituste juhtimise kogemus. Olen palju tegelnud õhtujuhtimisega, Eesti tuntud meessoost õhtujuhid on partnerina suuresti läbi proovitud," võrdleb ta. "Loomulikult pean ma end kurssi viima, kuna minu õlul on lavataguse elu kajastamine. Tahan, et tantsudele järgnevad küsimused oleks asjalikud, mitte tühjad küsimused, nagu "Kuidas läks või kuidas tundus?"."
Peetakse Valdo Randpere tütreks
Sageli peetakse Liinat ekslikult ettevõtja ja poliitiku Valdo Randpere tütreks.
"Mulle on isegi kirju saadetud, et ma papale midagi edasi ütleks," muheleb ta. Tegelikult pole nad lähisugulasedki. "Me võime olla suguluses. Oleme seda Valdoga pikalt arutanud ja oleme püüdnud jälgi ajada. Kuna meie mõlema juured lähevad tagasi Saare- ja Hiiumaale, siis on kahtlus, et me oleme, sest Randperesid Eestis palju ei ole."