Komissar Rex

 Rex on kangelane. Oma eksimatu vaistu ja hämmastava intelligentsusega on Rexi nimetatud televisiooni popimaks kutsuks. Ta on kõike seda, mida inimene koeralt ootab – sõber, abiline ja truu seltsiline. Aga Rex on ka täiskohaga kriminaaltöötaja.

Rexi senine kolleeg ja partner komissar Lorenzoon ema haiguse tõttu sunnitud pöörduma tagasi Milanosse ja nii saab Rexi uueks paarimeheks mõneks ajaks inspektor Alberto Monterosso (Domenico Fortunato). Kõik Rexi kolleegid on aga üksmeelel, et tehnikavidinatest enam tasub usaldada politseikoera eksimatut nina ja vaistu. 


Muud huvitavat:

Komissar Rex rollis esinenud hundikoerad

Lõppev 12. hooaeg on neljas, mis on ainult Itaalias filmitud. Esimese kümne Austrias tehtud hooaja jooksul mängis Rexi kokku kaks koera: Reginald von Ravenhorst (1994 – 1998) ja Rhett Butler (alates 1999), kes tegi oma debüüdi koos õdede-vendadega juba sarja avafilmis „Beebi Rex – väike komissar) ja kelle puhul sarjas kasutati kohati ka dublanti.

Alates 2007. aastal valminud hooajast esineb Rexi rollis saksa lambakoer Henry ehk Tobbew Jack, keda on kõigist Rexidest parima ja lahkema iseloomuga hundikoeraks peetud, kelle 12. hooaja lõpuloos vahetab välja neljas koer-staar Nick.

Kõik Rexi rollis astuvad saksa lambakoerad on välja õpetatud paljude põnevate trikkide jaoks, millest üks näib koertele esmapilgul ilmvõimatu – läbi klaasi hüppamine. Kõiki Rexi osas esinenud saksa lambakoeri on treeninud USA-s Hollywoodis, Los Angeleses praktiseeriv koertetreener Teresa Ann Miller.
 

 
 

  • PäritolumaaSaksamaa, Austria, Itaalia
  • OsadesGerhard Zemann, Heinz Weixelbraun, Wolf Bachofner
Tummad karjed
Kui lõbustuspargist röövitakse väike tüdruk, on see juba kolmas sarnane juhtum. Peagi leitakse jõest lapse surnukeha. Moser kahtlustab, et juhtumite taga on lastepornograafiat viljelevad kurjategijad. Süüdlaste jälile võiks politsei juhatada vaid eelmine ohver Birgit, kuid shokis tüdruk vaikib. Rex sõbruneb tüdrukuga ja jääb tema juurde haiglasse. Siis röövitakse uus tüdruk ja haiglast kaovad ka Birgit ja Rex. Moseri ainsaks lootuseks on haiglast leitud Birgiti joonistuse abil leida kaotatud jäljed.
Duo 5
Mõrv vanglas
Niki saab vanglast kirja, milles varas Elvira Strasser palub abi. Kui Elvira sooritab enesetapu, ei suuda Niki seda uskuda ja laseb ennast valenime all naistevanglasse saata. Vanglas saab Niki ainsaks sõbraks Claudia Schrom. Peagi satub Niki elu ohtu, kui ta satub konflikti kaasvange hirmu all hoidva Silvia Manziga. Selgub, et Claudia on süütult vangi mõistetud ja tegelikud kurjategijad on huvitatud tema kõrvaldamisest. Kuigi Claudia lõpuks vabadusse pääseb, pole hädaoht veel möödas, kuid viimasel hetkel sekkunud Rexil õnnestub päästa Claudia väike tütar.
Kanal 7+
Kanal 7+
Atentaat Rexile
Tundmatu kurjategija ründab Doonau kaldale jooksma läinud Marci ja Rexi. Marc saab kergelt haavata, kuid Rexi elu on ohus. Algul kahtlustab Marc, et kellelgi olid temaga vanad arved klaarida, aga uurimise käigus selgub, et kätte taheti maksta hoopis Rexile. Peagi süüdlane tabatakse, kuid politseikoera ründamise eest pääseb mees kergelt ja asub uut kuritegu plaanitsema. Marc ja Niki otsustavad lahendada vana mõrvaloo, et Rexi rünnanud kurjategija saaks teenitud karistuse.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Verejäljed
Moser uurib rongi alla jäänud mehe surmajuhtumit. Esmapilgul näib olevat tegu enesetapuga, kuid Rexi abiga selgub, et mees hukkus auto rataste all. Kuni Moseri meeskond avarii teinud autot otsib, langeb süüdlane autoremonditöökojas väljapressimise ohvriks. Uus mõrv juhatab Moseri õigetele jälgedele, kuid ikkagi jääb kurjategija kinnipidamine Rexi hooleks. Noore automehaaniku osas on Alexander Pschill, kes asus kolmanda komissarina Rexi kõrvale ametisse pärast teise komissari Gedeon Burkhardi lahkumist.
Duo 5
Kui lapsed kannatavad
Kaks kurjategijat röövivad Ida-Euroopast pärit lapsi ja sunnivad neid valeraha vahetama. Kui prügimäelt leitakse noorukese Nikolai laip, hakkavad Marc ja Rex juhtunut uurima. Selgub, et tapetud poiss on sõbrustanud oma eakaaslasest poevarga Irisega, keda nüüd omakorda otsitakse. Tänu Rexi sõprusele Irisega avastatakse ka jõhkarditest valerajategijad.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Muumia needus
Kui Viini antikvaar Egon Limbach saab ühel päeval suisa kaks tellimust muuseumist varastatud Egiptuse muumiale, otsustab rahaahne mees koos kaaslasega mõrvata ja mumifitseerida vana egiptlast meenutava mehe. Peagi kaob salapärase lehekuulutuse peale noor mees, kelle pruut palub mõrvarühmalt abi. Jube leid juhatab dr Grafi õigetele jälgedele ja mõrvarühm alustab Rexi abiga "värske" muumia otsinguid.
Kanal 7+
Ettrichi tuvi
Kui tuvikasvataja Ettrich hakkab tegelema oma järjekordse kirjatuviga, on linnu kandamiks lõhkeaine ja mees hukkub plahvatuses. Marc, Niki ja Rex tutvuvad juurdluse käigus tuvikasvatajate maailmaga. Kui tapetakse Ettrichi poeg Gernot, kes elas koos narkomaanist tütarlapse Irisega, viivad jäljed politseile tuttava uimastiärika Laszloni. Viimane võtab Irise pantvangiks ja mõrvarühm peab kurjategija leidmiseks kasutama Ettrichi lemmiktuvi abi.
Kanal 7+
Hukutav ahvatlus
Viini Volksgarteni pargis kõnetab Saksa turist noormehi, paludes luba neid pildistada. Mees kutsub ühe noormehe hotelli ja leitakse järgmisel päeval tapetuna. Ainsaks vihjeks on fotod ja Moser kahtlustabki fotodel kujutletud noormeest. Kuna tollel on kindel alibi, saadetakse Moseri vana sõber Max Koch koos Rexiga Volksgartenisse vihjeid otsima.
Duo 5
Tapvad vitamiinid
Noor naine võtab tööle minnes vitamiine ja vajub surnult kokku. Dr Grafile näib naise surm kahtlane. Kui seejärel sureb veel üks mees, kelle juurest uurimise käigus leitakse samad vitamiinid, avastatakse ka mürk ja kahtluse alla langeb tootjafirma. Selgub, et firmalt pressitakse raha välja ja tänu Rexile õnnestub süüdlased vahistada. Kuid sellega pole lugu veel lõppenud ja uurijad jõuavad jälile koletule mõrvaplaanile.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Mõrvarlik suvi
Kui Doonau ääres nudistide lemmikpaigas tapetakse noor armastajapaar, meenub Moserile sarnane juhtum eelmisest aastast. Sarimõrvari peatamiseks otsustab ta koos naiskolleegiga armastajaid mängida ja Rexi ülesandeks jääb neid põõsast valvata. Kuid mõrvari ohvriks langeb hoopis teine paarike ja alati valvas Rex alustab Doonau luhtadel ja roostikes metsikut tagaajamist.
Duo 5
Haiglaöö
Ühe Viini haigla palatist kaob öösel noor naispatsient. Naine leitakse teadvusetult liftist ja järgmisel hommikul tapetakse haigla direktor. Marc kahtlustab, et roimar võib olla üks haigla öövahetuse töötajatest. Segasesse loosse aitab selgust tuua haiglas hiljuti aset leidnud ahistamisjuhtum. Samal ajal sureb pargis mürgitatud koeratoitu söönud väike koer ja Rex toimetab kurjategija leidmiseks ise juurdlust.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Surm salongis
Kosmeetikasalongist leitakse tapetud naisklient. Moseri kahtlus langeb naise kõrvalkabiinis viibinud sõbrannale, jõukale shampanjavabrikandile, sest mõlemad naised olid huvitatud samast mehest. Rex püüab igati nurjata Moseri romantilist õhtut loomaarstiga ning külalise kott viib Moseri mõttele, et tappa taheti hoopis shampanjavabrikanti.
Duo 5
Doonau krokodill
Räägitakse, et ühes Viini supluskohas on nähtud krokodilli ja linnas puhkeb paanika. Peagi annab juhtum tööd Marcile, Rexile ja Nikile, kui oma õe silme all langeb veealuse rünnaku ohvriks kaunitar Doris. Peagi leitakse tapetuna Dorise endine peigmees, naistelemmikust kelner Serge. Mehe surm näib olevat tema viimase pruudi hingel, kuid tänu Rexi leitud asitõenditele võtavad sündmused täiesti ootamatu pöörde.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Pime tunnistaja
Viini hotellitoas lastakse maha Saksa ärimees. Ainsaks tunnistajaks on telefonis mõrva pealt kuulnud pime telefonist, kes võiks mõrvari hääle järgi ära tunda. Moser ja Stockinger sõidavad vihje peale Slovakkiasse mõrva tagamaid uurima ja Rex jääb pimedat naist kaitsma. Jälle on vapper neljajalgne õigel ajal kohal, kui kurjategijad tahavad tunnistajat kõrvaldada.
Duo 5
Promillid
Tuntud reporter Nina Klaus võitleb selle eest, et alkoholi tarvitanud inimesed rooli taha ei istuks. Kampaanial on vastaseid ja naine saab pidevalt ähvardavaid kõnesid. Kui Nina ühel õhtul pärast väikest napsi koju sõidab, juhtub pimedal tänaval õnnetus. Noor naine jääb tema auto alla ja hukkub. Marcile näib lugu siiski kahtlane ja dr Grafi abiga selgub, et naine oli surnud juba enne õnnetust.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Ohtlik tagaajamine
Moser uurib kahe hukkunuga lõppenud kallaletungi rahavedajatele. Kuna üks röövlitest elas viiesaja korteriga üürimajas, algab tagaajamine tohutu maja koridorides ja siseõuedes. Kurjategijaks osutub Moseri vana tuttav, kes põgeneb vanasse veetorni. Relvitult läbirääkimisi pidav Moser saab haavata ja jääb torni lõksu ning ustav Rex tõttab oma peremeest päästma.
Duo 5
Ülesvõte
Katja Behrend ja tema sõber Mathias pildistavad mahajäetud ehitusplatsil. Noored poseerivad Katja isa püstoliga, kuid relv läheb kogemata lahti ja tapab läheduses viibinud kodutu. Tapmist uuriv Marc kohtab ehitusplatsil kunagise kinnisvarahai naist Anneliese Kerlingit. Uurijatel tuleb selgitada, kas Anneliese on seotud kodutu tapmisega, kahtluse alla satub ka Katja isa.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Lapse surm
Vabaõhuujulast leitakse noore tüdruku laip. Alguses pole Moseril ühtegi vihjet, kuid peagi selgub, et lapsele enne surma kommi müünud kaupmehel on midagi varjata. Mees tunnistabki roima üles, kuid ei suuda sündmuste käiku täpselt kirjeldada. Alles siis, kui Rex tirib lõkkest välja tapariistaks olnud salli, selgub tegeliku süüdlase isik.
Duo 5
Elav laip
Marc ja Rex kutsutakse appi, kui vanaldane jõukas härrasmees Elmar Baumann langeb oma villas kallaletungi ohvriks. Kahtluse alla langeb mehe kauaaegne majapidajanna Marga Benesch, kes on omastanud tööandja väärisasju. Uurijate tähelepanu äratavad ka kaks remondimeest ja Rex õpib tuntud taskuvargalt uusi trikke.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Saatana märk
Viini lähistelt leitakse nelja naise laibad. Matmispaigad moodustavad pentagrammi, mille seni veel tühja nurka on valmis mõõdetud hauakoht. Kõik viitab rituaalmõrvale ja peagi juhib ühe tapetu sõbranna Moseri satanistide rühmituse jälile. Moseril õnnestub satanistide käest päästa viies ohver ja ta viib naise enda juurde koju. Saatanateenrid tulevad pimeduse varjus naist tagasi nõudma ja fanaatikute käest pääsemiseks läheb vaja Rexi näitlemisoskust.
Duo 5
Nõiad ja teised naised
Marc, Rex ja Niki asuvad uurima ebatavalist mõrvalugu. Nad peavad selgitama, kes tappis noore naise, kes leiti tühjast vabrikuhoonest, kõrval valge sulg ja surnud hiir. Tegu näib olevat sarimõrvariga ja kahtluse alla langeb perverdist antikvaar Buchner. Politsei huvi äratab ka kompleksides vaevlev noormees Michael Prager.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Surma lõhn
Noor naine leitakse mõrvatuna vannitoast ja ainsaks vihjeks kurjategija kohta on Rexi avastatud muskuselõhn kadunu hommikumantlil. Moser kahtlustab, et tegemist võib olla petisega, kes naistelt abiellumislubadustega raha välja meelitab. Üks mehe ohvritest üritab enesetappu, kuid tunnistust andmast keeldub. Nii otsustab Moser kurjategija tabamiseks sooritada eksperimendi, kus otsustavaks saab Rexi lõhnataju.
Duo 5
Surnud mees ja beebi
Kui oma korterist leitakse tapetuna noor kokaõpilane Manuel, tuleb Marcil ja Rexil hakata selgitama noortekamba segaseid suhteid. Mõrvas kahtlustatav Thomas üritab pageda koos oma raseda pruudi Lisaga, kuid beebi sünd muudab noorte plaane. Tänu Rexile leitakse ebatavaline tapariist ja selgub mõrvari isik.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Inimrööv
Röövitakse jõukas tööstur Staller, kelle naine on valmis politseid asjasse segamata lunaraha maksma. Siis leitakse raudteelt pensionäri laip ja mehe liikumisteed uurides jõuavad Moser ja Stockinger Stalleri ihukaitsjani. Töösturi abikaasa äratab Moseris kahtlusi ja lunaraha üleandmist jälgib varjatult Moseri parim kolleeg Rex.
Duo 5
Viimane pühapäev
Seekordne mõrvajuurdlus viib Marci ja Rexi vanadekodusse. Härra Walter on vanadekodu hirm, kes terroriseerib personali ja teisi vanureid. Pärast oma poja külaskäiku leitakse pahur vanahärra surnuna. Kahtluse alla langevad mehe poeg Robert ja ratastooliinvaliid Färber. Vanadekodu asukate kehvavõitu mälu raskendab juurdlust, nii on Rexi tegemistel oluline kaal.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Surmasüst
Tuntud veterinaariaprofessor ja loomakaitsja variseb tänaval kokku ja sureb oma naise käte vahel. Mõrvarühma jutule ilmub naisüliõpilane, kes väidab, et tegu on mõrvaga. Moser asub asja uurima ja kahtlust äratavad nii professori naine kui ka neiu, kellel oli õppejõuga suhe. Rex leiab ülikooli õuest väikese hagija, kelle abiga leiab mõrvalugu lahenduse.
Duo 5
Mõrvari kiri
Marc ja ja Rex saavad teate, et öises Viini kesklinnas olevat noor naine tapnud ühe teise naise. Kuigi väidetaval mõrvapaigal ei leidu kuritöö jälgi, juhib Rexi nina uurijad ühte diskoteeki. Peagi saabub mõrvarilt e-postiga kiri, mis kinnitab kuriteo toimumist ja juhatab kätte laiba asukoha. Mõrvar jätkab meilide saatmist, kuid esialgu teab vaid Rex kuritöö tegelikku käiku.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+