Komissar Rex
E 11:30, T-R 11:00

 Rex on kangelane. Oma eksimatu vaistu ja hämmastava intelligentsusega on Rexi nimetatud televisiooni popimaks kutsuks. Ta on kõike seda, mida inimene koeralt ootab – sõber, abiline ja truu seltsiline. Aga Rex on ka täiskohaga kriminaaltöötaja.

Rexi senine kolleeg ja partner komissar Lorenzoon ema haiguse tõttu sunnitud pöörduma tagasi Milanosse ja nii saab Rexi uueks paarimeheks mõneks ajaks inspektor Alberto Monterosso (Domenico Fortunato). Kõik Rexi kolleegid on aga üksmeelel, et tehnikavidinatest enam tasub usaldada politseikoera eksimatut nina ja vaistu. 


Muud huvitavat:

Komissar Rex rollis esinenud hundikoerad

Lõppev 12. hooaeg on neljas, mis on ainult Itaalias filmitud. Esimese kümne Austrias tehtud hooaja jooksul mängis Rexi kokku kaks koera: Reginald von Ravenhorst (1994 – 1998) ja Rhett Butler (alates 1999), kes tegi oma debüüdi koos õdede-vendadega juba sarja avafilmis „Beebi Rex – väike komissar) ja kelle puhul sarjas kasutati kohati ka dublanti.

Alates 2007. aastal valminud hooajast esineb Rexi rollis saksa lambakoer Henry ehk Tobbew Jack, keda on kõigist Rexidest parima ja lahkema iseloomuga hundikoeraks peetud, kelle 12. hooaja lõpuloos vahetab välja neljas koer-staar Nick.

Kõik Rexi rollis astuvad saksa lambakoerad on välja õpetatud paljude põnevate trikkide jaoks, millest üks näib koertele esmapilgul ilmvõimatu – läbi klaasi hüppamine. Kõiki Rexi osas esinenud saksa lambakoeri on treeninud USA-s Hollywoodis, Los Angeleses praktiseeriv koertetreener Teresa Ann Miller.
 

 
 

  • PäritolumaaSaksamaa, Austria, Itaalia
  • OsadesGerhard Zemann, Heinz Weixelbraun, Wolf Bachofner
Pime viha
Öise diskoteegi ees lõpeb Sandra Halleri ja Thomas Reischi sõnavahetus noormehe surmaga. Rikka hotelliomaniku tütar tunnistab loo üles oma isale ja üheskoos otsustatakse mõrva varjata. Kuid isa ja tütar ei oska oodata, et komissar Brandtner ja Rex jõuavad neile peagi jälile. Kui Brandtner avastab tumeda saladuse perekonna minevikust, satub ohtu tema enda elu.
Kanal 7+
Surmavad saladused
Meditsiinitudengist noormees on mures oma sõbranna Sybille kadumise pärast ja ilmub komissar Brandtneri jutule. Rexi abiga leitakse neiu lähedasest metsast tapetuna. Mõistatuseks jääb laiba juurest leitud kruvi. Jäljed viivad ilukirurgia kliinikusse, kus neiu töötas.
Kanal 7+
Kanal 7+
Hea mulje
Teresa Zauli tunnistab oma armukesele ja ülemusele Franco Mantovanile, et ootab tolle last. Mehe äkkvihal on traagilised tagajärjed ja naine sureb… Mantovani lahkub naise päevikuga, kuid see röövitakse ja väljapressimine ei anna kaua oodata. Komissar Fabbri ja Rex hakkavad uurima tapmiste ja valede võrku...
Kanal 2
Duo 5
Mürkgaas
Kaubajaamast leitakse salapärastel asjaoludel surnud kodutu. Kuna ühiskonna heidikud ei soovi vabatahtlikult politseiga tegemist teha, tuleb komissar Brandtneril ja Rexil kodutute seltsist valenime all öömaja otsida. Kui selgub, et mehe surma põhjustas ülimürgine gaas sariin, peab mõrvarühm loo kiiresti lahendama. Käesolevast osast alates vahetub Rexi osatäitja, Reginald von Ravenhorsti vahetab välja Rhett Butler, keda vaatajad esmakordselt kohtasid mängufilmis "Komissar Rex. kutsika-aastad".
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Emaarmastus
Väike Giovanni leitakse verisena ja teadvusetult pargist. Lorenzo Fabbri, Rex ja Morini avastavad, et poiss on vigastatuna parki toodud. Vihjed juhivad uurijad poisi vanaisa erukindral Luigi Zanettini. Ka satub uurimise alla poisi mängukaaslase Gioia pere. Kuid Giovanni koomaseisund ei kesta igavesti…
Kanal 2
Duo 5
Testament
Antiigikaupmees Franz Zehrer leiab oma poes pildiraami vahelt testamendi. Mees hakkab väidetavat ainupärijat šantažeerima ja tapetakse. Õigel pärijal Tanja Krausil pole süllelangenud pärandusest aimugi ning ta soovib maali endale mälestuseks. Järjekordse mõrva järel taipab komissar Brandtner seoseid.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
In vino veritas
Lorenzo Fabbri ja Rexi vahel on pinge Lorenzo ja kriminalist Katia lähedaste suhete pärast. Peagi kutsutakse paar mõrvapaigale restorani, mille omanik on tapetud. Rexi terav nina avastab, et restoranist on kadunud kalli veini saadetis. Uurimise käigus jõutakse viinamäele ja Rex kohtub kurja dobermanni Furiaga…
Kanal 2
Duo 5
Tappev mänguasi
Lõhkeainega täidetud mudelhelikopter lendab sisse tuntud kirjaniku Jochen Horni aknast ja plahvatab. Kirjanik hukkub ja Brandtneri juurdlus keskendub Horni endisele abikaasale ja kirjastajale. Peagi sooritab kurjategija mudelauto abil uue rünnaku, kuid tänu Rexile õnnestub kallaletung nurjata. Leitud käsikiri juhib Brandtneri õigetele jälgedele, kuid juba plaanib kurjategija järjekordset rünnakut.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Sõber kogu eluks
Jõuka töösturi tütar Barbara Loria röövitakse. Kurjategijad nõuava neiu eest lunaraha, mis tuleb viia liinibussi. Lorenzo mängib bussis juhtkoeraga pimedat, kuid raha üleandmine ebaõnnestub ja Barbara isa maksab röövlitele politseid asjasse segamata. Barbara leitakse, kuid tema küsitlemine ei anna midagi. Fabbri avastab, et Barbara oli asjasse segatud...
Kanal 2
Duo 5
Nõiajaht
Seekord uurivad Brandtner ja Rex supermarketi kassiiri tapmist. Kahtlus langeb läheduses elavale äsja vanglast vabanenud mehele, kes pärast vahistamist tuleb siiski vabastada. Majaelanikel on asjast oma arvamus ja kindel plaan omakohut mõista. Brandtner ja Rex peavad leidma tegeliku tapja ja ära hoidma uue mõrva.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Ohtlik elu
Fabbri viib surmasuus vaevleva ustava sõbra veterinaariahaiglasse. Tulevahetuses saab haavata ka rikka töösturi halvale teele läinud tütar Barbara Loria, kes vannub Fabbrile kättemaksu. Barbara kurjategijast sõber Achille röövib kriminalist Katia Martelli, keda sunnitakse Fabbrit lõksu meelitama. Vapper Rex pääseb haiglast ja tõttab oma peremehele viimasel hetkel appi.
Kanal 2
Duo 5
Surm delfiinide seas
Loomaaia öövalvur Monica Rubesi leitakse surnult delfiinide basseinist. Esialgu langeb kahtlus delfiinitreenerile Rino Tremontile. Loomaaia direktor ja turvaülem püüavad tähelepanu juhtida loomaaias pikemat aega toimunud vargustele. Monica kapist leitud dokumentidest selgub, et tegu oli illegaaliga. Võltsija Durante abil seatakse mõrtsukale lõks. Jällegi on kurjategija arreteerimisel otsustav osa Rexil.
Kanal 2
Duo 5
Sissi
Öises Viinis sõidab ringi tõld, milles istuv noor naine on hämmastavalt sarnane kuulsa keisrinna Elisabethi ehk Sissiga. Peagi leitakse kutsar tapetuna ning komissar Brandtneril seisab ees erakordne juurdlus. Rexi leid juhatab kätte esimese jälje, kuid ikkagi vaevab Brandtnerit, kes on see eriline naine ja miks tapeti kutsar? Lõpuks õnnestub Brandtneril ja Rexil salapärase tundmatu jälile jõuda ja viimasel hetkel veel üks mõrv ära hoida.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Hirmu kool
Concezio Soldati laseb külmavereliselt maha kooli majahoidja ja tungib õpilasi täis klassi. Mees nõuab õpetaja Maria Mastrangelot ja ähvardab pantvangi võetud õpilased maha lasta. Eriüksuse abiga hakkab Fabbri Concezioga läbirääkimisi pidama, kuid asja teeb raskemaks kõmureporter Fumagalli. Rex sokutatakse ventilatsioonishahti kaudu koolimajja ja vapper politseikoer mängib pantvangidraama lahendamisel otsustavat rolli.
Kanal 2
Duo 5
Beebi hädaohus
Ühest peenest Viini hotellist leitakse tapetuna noore ooperilaulja Nina Martini lapsehoidja. Selgub, et diiva väike beebi on röövitud. Lapseröövi korraldanud noorpaari tabavad peagi ootamatud raskused, sest beebi nutt teeb naabrid valvsaks. Lapseröövijate vahel tekkinud ebakõla viib selleni, et kui Brandtner ja Rex lähevad lunaraha üle andma, ootab neid ohtlik üllatus.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Perekonnaasjad
Krahv Alfonso Borromini leitakse surnult oma kabinetist. Esialgu paistab, et Jaapanist huvitunud krahv sooritas harakiri, kuid peagi selgub, et tegu on mõrvaga. Enne surma käis krahvi juures salapärane naine, kes samuti hiljem surnult leitakse. Peagi toimub rida krahvi perekonnaga seotud isikute mõrvu, kuid lõpuks juhatab üks ajaleheartikkel politsei mõrvari jälile. Süüdlaste kinnipidamisel on jälle oluline osa Rexil.
Kanal 2
Duo 5
Jäine kokkupõrge
Jäähokimeeskonna treeningul põrkavad kaks mängijat kokku ja üks neist sureb. Algselt südamerikkena näiv juhtum osutub rafineeritud mõrvaks. Kellegi kuri käsi on mehe varustuse hulka sokutanud nõela surmava insuliiniannusega. Brandtner, Böck ja Rex saavad jälile meeskonnasisestele konfliktidele ja pidevalt näib olevat asjasse segatud klubi presidendi võluv abikaasa Lisa Altmann.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Ema on alati ema
Marinella väikelinnas tapetakse tshelloõpetaja Elisa Donati. Tema sõbranna Gisela pole keegi muu kui komissar Fabbri ema, kes nõuab, et tema poeg leiaks Elisa mõrvari. Esialgu langeb kahtlus Elisa koju tunginud murdvargale ja koeravihkajast naabrile. Lõpuks aga selgub, et Elisa Donati surma põhjust tuleb otsida tema eraelust.
Kanal 2
Duo 5
Tappev taro
Ühe Viini kõrghoone katuselt kukub alla noor naine. Hukkunu juurest leitakse saladuslik tarokaart, mis kujutab tornist kuristikku kukkuvat inimest. Veidra loo uurimine viib Brandtneri Rexiga ennustajate ja selgeltnägijate maailma ning Kunzil tuleb ennustaja kundeks hakata. Kuni mõrvarühm ennustamiskunsti saladustesse süveneb, toimuvad järjekordsed mõrvad ja laipade juurest leitakse jälle nende surmale viitavad tarokaardid.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Maskeraad
Fotosessiooni ajal vajub surnult kokku modell Rosario. Surma põhjuseks on mürgitamine. Et komissar Fabbri on murdnud jalaluu, hakkavad tema asemel modelli mürgitamisjuhtumit uurima Morini ja Rex. Selgub, et tapetu võttis osa ohtlikust mängust Internetis. Morini jõuab häkker Gianni jälile ja Fabbri püüab internetimängu kaudu ühendust võtta Rosario mängupartneriga...
Kanal 2
Duo 5
Telefoniterror
Noor naine hukkub autoavariis. Kohaletõtanud möödujad kuulevad naise mobiiltelefonist ähvardavat mehehäält. Juurdlus viib Brandtneri, Rexi ja Böcki ohtliku terroristi jälgedele, kes jälitab naisi siivutute telefonikõnede ja nõudmistega. Asitõendid viitavad ühele teatud isikule, kuid mehe häält tunneb ainult Rex.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+