Meie aasta Austraalias
E-R 14:10

Soe ja südamlik reisisaade "Meie aasta Austraalias" jätkub Kanal 2 ekraanil neljapäeviti kell 20!


 

Sügisel vaatajate südamed võitnud Tuuli, Arbo, Andrese ja Kristjani seiklus maakera kuklapoolel jätkub uute osadega!
 
Avastamist ootavad uued Austraalia paigad ja inimesed. Perekonna rännakut läbi Austraalia saadavad eluliste väljakutsete kõrval kaksikute Andrese ja Kristjani vaimukad tähelepanekud.
 
Hooaja avaosas selgub, et usin eestlane on Austraalia farmides väga nõutud töötaja ning Arbo otsustabki Eesti töörahva lippu kõrgel hoida, ent läheb banaanifarmis matšeetega rassides liigagi hoogu…

  • PäritolumaaEesti
  • Valmimisaasta2016
Saade on järelvaadatav
H1:E2
Tasmaania
Saatesarja teises osas sõidame Austraalia kõige maagilisemale saarele - Tasmaaniasse. Võtame osa kuulsast vikerkaarefestivalist ja lapsed näevad nokklooma nokka.
Kanal 2
H1:E3
Saame kätte oma auto koos kõigi vajalike dokumentidega ja sõit võib alata! Kõik oleks ilus, aga juba esimestel sõidukilomeetritel praeme kuumuses. Auto konditsioneer on katki, õuest tungib salongi 50 kuumakraadi ja uut konditsioneeri ei taha keegi paigaldada. Külastame iga natukese aja tagant bensiinijaama, et ennast riiulite vahel patseerides jahutada. Lapsed juubeldavad süllekukkunud jäätiseõnne üle. Nende arvates võiksime teha sarja “Meie aasta Melbourne’i bensiinijaamas”.
Kanal 2
H1:E4
Vombati hambad
Andres ja Kristjan tahavad saada issi jälgedes dokumentalistideks ning teevad algust nüüd. Õnneks ei pea väikesed filmimehed majast kaugele minema, ei tule roomata mudas ega sulpida soos – loomad ja linnud tulevad ise lapsi uudistama. Filmimehel peab alati ka õnne olema - Kristjan püüab kinni muidu toriseva olekuga vombati naeratuse.
Kanal 2
H1:E5
Aborigeenid
Austraalia kõige tähtsam päev on "Austraalia päev", millega tähistatakse hetke, mil valge mees torkas Austraalia pinnasesse Suurbritannia lipu. Pidustustega unustatakse muidugi, et sama päev tähistab aborigeenidele orjastamise algust. Demonstreerimaks poolehoidu siinsetele pärismaalastele osaleb Tuuli vabatahtliku töötajana aborigeenide festivalil, millega nemad tähistavad “ellujäämise päeva”.
Kanal 2
H1:E6
Aborigeenide festivalil saime tuttavaks üheslimse Piraadiga, kes kutsub meid oma aborigeeide ellu. Piraat on küll enne meie tulekut nädal aega koristanud, ent endiselt jagame maja umbes tuhande surmavalt mürgise ämblikuga. Piraadi külmkappi ei ava tema sõbrad kunagi, sest sealt kukuvad välja surnud varaanid, maod ja kookaburrad.
Kanal 2
H1:E7
Tuuli Roosma, tema elukaaslane Arbo ja nende 7-aastased kaksikud Kristjan ja Andres avastavad eksootilist Austraaliat. Humoorikas, soe ja sõbralik telesari toob ekraanile selle toreda Eesti perekonna seiklused, tähelepanekud ja juhtumised maakera kuklapoolel.
Kanal 2
H1:E8
Ohtlik ja võrratu ookean
Tuuli hoiatab lapsi laine eest, mis viib endaga kaasa, satub aga ise RIP lainesse. Samuti hoiatab tapvate meduuside eest, ent saab ise pudelmeduusilt kõrvetada. Lastele ulatab ookean aga terekäe – nad saavad sõbraks kahe vee-asukaga: ühe surfiõpetaja Zeroga ja ühe muhk-hiidhuul kala Mollyga.
Kanal 2
H1:E9
Imeline uus maailm
Austraalias on küla nimega Nimbin, mis on rajatud hipide unistustele – terve küla, mille lõid ja mida valitsevad siiani lillelapsed ja mis plaaniti elama ilust ja armastusest. 40 aasta tagusest unistusest on tänaseks väga vähe järel, nüüd võib paika nimetada sotsiaalseks eksperimendiks ja Austraalia narkopealinnaks. Külaplatsil läheme tülli aborigeenidega, kes nõuavad oma osa.
Kanal 2
H1:E10
Hiidvaraanid ja kookaburrad
Pakime toidu- ja veevarud nädalaks ning suundume oma salajasse paika, kus meie kaaslasteks on vaid kookaburrad ja hiigelvaraanid. Leiame aborigeenide kaljujoonised ja kaome veeauku.
Kanal 2
H1:E11
Üksikul saarel
Sõidame saarele, kus 12 aastat tagasi elasime nagu jumal meid lõi, inimtühjal rannal koos haidega kala püüdes. Nüüd jääme tõsisesse hätta, sest mage vesi, mille oleme kaasa tassinud, on mürgine ja ei kõlba juua.
Kanal 2