Roaldi nädal

Avasaates toob Roald Johannson päevavalgele värvika valiku Eesti "interneti-sensatsioone". Neil on internetis rohkem jälgijaid kui Taavi Rõivasel ja fännide hulka võib mõõta kümnete tuhandetega. Ometi ei pea veebis kuulsaks saamiseks midagi erilist oskama, vaid ... olema ise eriline! Milles see aga täpsemalt seisneb? Mis on uue meedia staaride fenomen ja millega nad oma fänne hullutavad?

  • PäritolumaaEesti
  • Valmimisaasta2017
Saade on järelvaadatav
Roaldi nädal: Sünnitusmajas
Igal aastal sünnib Eestis pea 14 000 uut ilmakodanikku – poisse veidi rohkem kui tüdrukuid, sekka mõned sajad mitmikud. Ees terendava emadepäeva valguses seab Roald Johannson sammud Pelgulinna sünnitusmajja, kus püüab kannul püsida arstidel ja ämmaemandatel ning jälgib, milliste murede, rõõmude ja õnnepisarate saatel tuleb maailma uus elu!
Duo 4
Roaldi nädal: Vabatahtlikud päästjad
Lisaks kutselistele päästjatele seisavad meie inimeste turvalisuse eest ka elanikud ise. Olukorras, kus päästeamet vajab kümnendiga ligi 150 miljonit eurot lisaraha ning õhus on küsimus, kas osa kutselisi komandosid tuleb sulgeda, kasvab vabatahtlike päästjate vastutus üha suuremaks. Sel nädalal seikleb Roald Johannson nii maal kui merel nende vaprate meeste ja naiste seas, kes on valmis teiste inimeste päästmise nimel kas või iga päev oma eluga riskima.
Duo 4
Duo 4
H3:E26
Roaldi nädal: Provintsipeod
Kus pulbitsevad meie kodumaa kõige ägedamad peod ja pralled? Muidugi Lõuna-Eestis! Roald Johannson jätab selja taha pealinna peened lounge'd ja otsib üles legendaarsed külakõrtsid ja peopaigad. Hoogne ralli läbi nädalavahetuse ööelu viib vaataja kokku elukogenud baarmenide ja peomuusikute ning muidugi värvikate pidulistega.
Duo 4
Duo 4
H3:E27
Roaldi nädal: Jaak Joala lummuses
Jaak Joala laulud hoiavad tema austajaid jätkuvalt kütkeis. Roald Johannson kohtub paljude fännidega, kelle ükski päev ei möödu Jaagu lauludeta ja kes koguvad isegi temaga seotud asju. Fännid püüavad leida vastust küsimusele, mis teeb Joala nende jaoks nii lummavaks. Südamlik saade kolm aastat tagasi – 25. septembril 2014 – lahkunud armastatud lauljast läbi tema austajate pilgu.
Duo 4
Duo 4
H3:E28
Roaldi nädal: Kui keha veab alt
Tasakaaluhäired, värisevad käed ja puised jalad, ebainimlik väsimus ning tujukõikumised kui Ameerika mägedel – need on vaid mõned sümptomid, mis käivad kaasas diagnoosiga sclerosis multiplex. SM on eluaegne närvihaigus, mida põeb Eestis umbes 2000 inimest ning paraku ei tea keegi täpselt, millest see alguse saab. Selle nädala jooksul jälgib Roald Johannson Eesti SM-i haigeid, et mõista, kuidas käib elu raske tõve küüsis.
Duo 4
Duo 4
H3:E29
Roaldi nädal: Kulisside taga
Eesti film elab oma parimaid aegu ning just sel aastal on töös rekordiline arv uhiuusi kodumaiseid linateoseid. Filmivõtted toimuvad ühtaegu nii Põlvamaal Karilatsi külas, Tallinnas Stroomi rannas kui Läti piiri ääres Mõniste vallas. Selle nädala jooksul nuusutab Roald Johannson maagilise filmimaailma kulissidetagust ning avastab, kuidas küpsevad Eesti kino kõige värskemad tähtteosed.
Duo 4
Duo 4
H3:E30
Roaldi nädal: Truu ühele ametile
Vaatamata sellele, et paljudel meist on kombeks ametikohti vahetada nagu sokke, leidub siiski ka neid, kes on ühel ja samal tööpostil vastu pidanud kakskümmend, kolmkümmend või koguni nelikümmend aastat. Putukatõrjuja, kelner, raamatukogutöötaja ja administraator – nemad on seekordsed saatekangelased. Selle nädala jooksul uurib Roald Johannson, mis vägi inimesi ühe ja sama töö küljes kinni hoiab ja kas pärast pikki aastaid on toss korstnas või jagub vunki veel kauaks-kauaks.
Duo 4
Duo 4
H3:E31
Roaldi nädal: Viinakuradist vabaks
Öeldakse, et joodikut parandab ainult haud. Ometi leidub ka lootusetute kärakapanijate seas neid, kes sellega nõus pole ja võitlevad end viinakuradi küünte vahelt vabaks. Milline on see põrgupõhi, kust alkohoolikud ennast ellu tagasi rebivad ja millised on nende lahingud? Roald Johannsoni inspireeriv reportaaž inimestega, kes on võitluses alkoholiga võitjaks tulnud.
Duo 4
Duo 4
H3:E32
Roaldi nädal: Elu EMO-s
Vahel tundub, et igaüks oskab ennast ise ravida ja on kõikse targem arst. Ometi on haiglate erakorralise meditsiini osakonnad pea lakkamatult inimestest tulvil ja patsientide arv üha kasvab. Kiirabiarstid töötavad ennastsalgavalt inimvõimete piiril ja pidevas läbipõlemisohus. Emotsiooniderohke reportaaž sellest, mis toimub erakorralise meditsiini osakonna uste taga.
Duo 4
Duo 4
H3:E33
Roaldi nädal: Vaesuse piiril
Mõnes peres on puhkusereisid, uhiuus auto ja piisavad säästud reaalsus, teises vaid helesinine unistus. Statistikaameti viimastel andmetel elab suhtelises vaesuses iga viies Eesti elanik. Kuidas tulevad eluga toime need, kes peavad kuust kuusse välja vedama piskuga ja millist raamatupidamise meistriklassi see nõuab, seda Roald Johannson sel nädalal uuribki.
Duo 4
Duo 4