ESSE
E 12:30, T 12:00

Alustab uus iganädalane meelelahutuslik jutusaade, mis vaatleb moodsa ühiskonna probleeme läbi ootamatute külaliste ning ettearvamatute küsimuste. Saatejuht Eeva Esse kutsub stuudiosse vastuolulisi arvamusliidreid ning tunnustatud asjatundjaid, kes kirgi kütvail teemadel sõnalisi rusikahoope vahetavad, olgu jutuks valeuudised, vandenõuteooriad, kiriku üha suurenev roll ühiskonnas või midagi muud.

  • PäritolumaaEesti
  • Valmimisaasta2022
Saade on järelvaadatav 365 päeva
H3:E5
Naised sõjas
Sündmused Ukrainas on tõstnud tunduvalt eestlaste patriootlikkust ning üllatavalt palju kõlab ka rindele mineku soovi naiste seas. Mida peaksid naised tegema sõja ajal? Kas panustama tagalas, hoidma kodust elu, hoolitsema laste turvalisuse eest emigreerudes või kaitsma kodumaad rindel võrdselt meestega? Neil olulistel teemadel debateerivad stuudios vaimulik Annika Laats, näitleja ja saatejuht Katariina Libe, laulja Triinu Paomets ehk Lepatriinu ja Helen Allas Naiskodukaitsest. Seda, et naised polegi mitte nii hullud vaid pigem ohtlikud, laulab Erich Krieger!
Kanal 2
H3:E6
Vaimse tervise kriis
Elu jooksul puutub meist iga teine kokku stressi, depressiooni, ärevuse, kiusamise, vägivalla, suitsiidsuse või sõltuvushäiretega. Kui vaimse tervise probleemid oleksid sama nähtavad kui näiteks kipsis jalg, oleks meist pea iga viies praegu karkudega. Spetsialistide hinnangul halveneb olukord koroonapandeemia ning sõjaärevuse tõttu praktiliselt reaalajas, ent spetsialisti vastuvõtule on võimatu saada. Kuidas selle kõige keskel hakkama saada ja vajadusel end ise aidata, arutlevad näitleja Andrus Vaarik, ajakirjanik ja psühholoog ning “õnne-ekspert” Tiina Jõgeda, taskuhäälingu “Täitsa Pekkis” autor Mihkel Vetemaa, aastaid raske depressiooniga võidelnud sotsiaalmeedia sisulooja Aleksandria Mironjuk. Eeva Esse proovib psühholoogi juurde aega saada. Vaimsest tervisest laulab Johanna Elise Kabel.
Kanal 2