Marilyn Kerro elamise kunst

Inimesed armastavad raha, aga keda raha armastab? Kuidas suurendada rahaenergiat oma elus? Kas säästa või kulutada? Kuidas leida endale sobiv töö? Marilyn Kerro avab vaatajate ees rahamaailma saladused ning jagab praktilist nõu, kuidas luua enda ja raha vahel kestev ning edukas suhe. Marilynile sekundeerivad raha ja töö teemal Indrek Neivelt, Angelika Mikk, Tarko Tuisk ja Sirli Seliov.

  • PäritolumaaEesti
  • Valmimisaasta2021
Saade on järelvaadatav

Hooaeg 1

H1:E12
Vastused vaatajate küsimustele
Hooaja viimases saates vastab Marilyn küsimustele erinevatel teemadel. Juttu tuleb ka palvetamisest ja tänulikkusest, saatusest ja selle ettemääratusest, pühadest paikadest ja nende mõjust inimestele, samuti unest ja unenägudest ning paljust muust, mis vaatajaid on huvitanud. Kaartide abil saame teada, kuidas läheb oma ametis haridusminister Liina Kersnal, kultuuriminister Tiit Terikul ja viroloog Irja Lutsaril.
Esimest korda oli eetris 15.12.2021 20:00
H1:E11
Naabrid
Naabreid valida ei saa, küll aga on meie endi teha, millised on suhted naabritega. Või kas ikka on? Marilyn räägib sellest, miks naabrite vahel suhted sageli ei toimi, miks tekivad konfliktid ja kuidas neid vältida. Oma kogemustega sekundeerib psühholoog Helle Niit. Lisaks külastab Marilyn kortermaja Lasnamäel, kus naabrite konflikt viis tapmiseni, kui pensionär Mati tulistas surnuks noore ema Polina, naise väikeste laste silme all... Kas kuri saab teenitud karistuse ja mis saab Matist edasi, küsib Marilyn ka kaartidelt.
Esimest korda oli eetris 08.12.2021 20:00
H1:E10
Eakad
Kui lapsed suureks kasvatatud, on aeg elada iseendale, mõtlevad paljud. Kuid siis tuleb vanavanema roll, tervis nõuab tähelepanu, kaaslane kaob kõrvalt ja sageli juhtub, et endale elamine jääbki unistuseks. Milline võiks olla vanaduspõli, mis hoiab meele rõõmsa ja vaimu erksa? Marilyn jagab oma klientide kogemusi ning külastab Ihasalu Pansionaati, mille elanikel on jagada nii elutarkust kui kasulikke soovitusi.
Esimest korda oli eetris 01.12.2021 20:00
H1:E9
Eelmised elud
Mida teha, kui väike laps hakkab rääkima teemal, millest ta kuidagi teadlik ei saa olla? Kas lapsed mäletavad oma eelmist elu? Kuidas lapsevanemad peaksid sellises olukorras reageerima? Marilyn kohtub väikese tüdrukuga, kes mäletab oma eelmise elu lõppu mis saabus parvlaeval Estonia. Kaartidelt küsime, kas tõhustusdoosidest on pandeemias abi, millal tasub laenu võtta ja milline tuleb uus aasta põllumeestele.
Esimest korda oli eetris 24.11.2021 20:00
H1:E8
Sünnitus ja lapsed
Iga lapse sünd on sündmus, uue elu algus nii lapsele kui vanematele. Marilyn räägib sünnist ja sünnitamisest, jagades ka isiklikke kogemusi nii sünnitaja kui lapsevanemana. Kuidas tagada oma lastele õnnelik lapsepõlv? Millega peavad arvestama mitmikud? Kas lapsevanem on autoriteet või suunanäitaja? Miks mõned inimesed ei saagi lapsi? Mida arvata samasoolistest lapsevanematest? Kuidas mõjuvad lastele suured elumuutused?
Esimest korda oli eetris 17.11.2021 20:00
H1:E7
Armastus ja abielu
Marilyn räägib armastusest ja abielust. Kas ametlik abielu seob või ahistab? Millal on õige aeg abielluda? Miks armumisest iga kord armastust ei saagi? Kas inimene on monogaamne või polügaamne? Kuidas suhtuda kõrvalsuhetesse? Millal on armastuse asemel tegemist suhtesõltuvusega? Marilyni kõrval saavad sõna psühholoog Helle Niit, koolitaja Aigi Vahing ja ooperilaulja Angelika Mikk.
Esimest korda oli eetris 10.11.2021 20:00
H1:E6
Surnuaiad ja lein
Kui sageli käia surnuaial? Mida on põhjust kalmistutel karta? Millal tohib lapsi surnuaiale kaasa võtta? Kas kalmistutega seotud harjumused ja traditsioonid vajavad muutmist? Marilyn jätkab surma teema käsitlemist, avades surnuaedadega ja leinaga seotud tavasid ning kombeid ja kõige selle mõju meie igapäevaelule. Surma ja leina teemal sekundeerib talle pikaajalise kogemusega kohtuarst Heldi Kase.
Esimest korda oli eetris 03.11.2021 20:00
H1:E5
Surm ja matused
Kas surm on alati ootamatu? Kui palju ja kuidas peaks sellest rääkima elavatega? Kuidas surma ja kõigesse sellega seonduvasse suhtuda? Millised peaksid olema matused? Kas valida kirstumatus, tuhastamine või hoopis puumatus? Ilmalik või kiriklik ärasaatmine? Marilyn räägib surmast ja matustest, juurdunud kommetest ja lahkunute sõnumitest. Talle sekundeerib Memoris matusebüroo asutaja ja partner Tarko Tuisk.
Esimest korda oli eetris 27.10.2021 20:00
H1:E4
Sõltuvused
Millal muutub lihtne liialdamine hävitavaks sõltuvuseks? Millest tekivad ohtlikud mustrid, mis panevad liialdama alkoholi, narkootikumide, toidu, hasartmängude, seksi ja suhetega? Kas millegi ohtliku asendamine ohutuga on pääsetee? Oma isiklikku kogemust jagavad saates filmirežissöör Peeter Simm ja koolitaja Aigi Vahing, lisaks paneb Marilyn kaarte mõnel päevajalisel ning vaatajate poolt välja pakutud teemal.
Esimest korda oli eetris 20.10.2021 20:00
H1:E3
Eluteenumbrid ja armastuse sümbolid
Marilyn räägib eluteenumbritest, seega tasub eelnevalt enda oma välja arvutada: liitke kokku oma sünnikuupäeva kõik kaheksa numbrit, kuni saate ühekohalise numbri. See on teie isiklik eluteenumber, mille mõjudest juttu tulebki. Lisaks avab Marilyn armastuse sümbolite teemat läbi kivide, värvide ja lillede. Saate viimases osas paneb Marilyn kaarte vaatajate poolt välja pakutud olulisel teemal.
Esimest korda oli eetris 13.10.2021 20:00
H1:E2
Kodu ja asjad
Kuidas muuta oma kodu kohaks, kus tunneme end hästi? Millised asjad töötavad meie kasuks ja millised mitte? Millal ja kuidas viia läbi kodupuhastuse rituaali? Kas taaskasutus on mõistlik ja kuidas leida just endale sobivad esemed? Millist ohtu peidavad endas peeglid ja kellad? Millega võib majja tuua vaesuse? Kuidas aidata kaasa kodu müügile? Marilyn jagab praktilist nõu kodu ning asjade teemal.
Esimest korda oli eetris 06.10.2021 20:00
H1:E1
Raha ja töö
Inimesed armastavad raha, aga keda raha armastab? Kuidas suurendada rahaenergiat oma elus? Kas säästa või kulutada? Kuidas leida endale sobiv töö? Marilyn Kerro avab vaatajate ees rahamaailma saladused ning jagab praktilist nõu, kuidas luua enda ja raha vahel kestev ning edukas suhe. Marilynile sekundeerivad raha ja töö teemal Indrek Neivelt, Angelika Mikk, Tarko Tuisk ja Sirli Seliov.
Esimest korda oli eetris 29.09.2021 20:00