Võsavinkel
N-R 09:05, T-K 09:00

Peeter Võsa eestvedamisel toimuv reportaažidesari Võsavinkel. Saatesarja jooksul võetakse ette rännak mööda Eestimaad, et üles otsida huvitavad karakterid ning persoonid. Eesti elu põnevamad nähtused ja tegusamad inimesed saavad kajastatud Võsale omases mahlakas ja sõnaosavas ning ootamatutest situatsioonidest pakatavas võtmes. 

  • PäritolumaaEesti
  • Valmimisaasta2022
Saade on järelvaadatav 14 päeva
H2:E13
Koolipiltnik Kaarlil on huvitav hobi. Selleks on unarusse jäetud sõidukite jäädvustamine. Mida rohkem sammalt auto katusel ja külgedel, seda parem. Ja kui veel puu läbi kapoti kasvab, siis on jõulud ja jaanipäev ühe korraga, plärtsti, platsis. Võsavinkel haarab objektiivil sarvist ning läheb Kaarliga kaasa romujahile. Saak on priske ja nostalgiat ning äratundmisrõõmu nabani.
Kanal 2
H2:E14
Sel korral on Peeter Võsa oma reportaažiga Lõuna-Eestis ja teeb tutvust sealse eetrikultuuriga.
Kanal 2
H2:E15
Tänane Võsavinkel on jõulude lainel! Saame tuttavaks naisega, kes toimetab Kesk-Eesti paksude metsade vahel ühes müstilises metsamajakeses. Saates näeme ka võimast jõuluteemalist tuleshowd!
Kanal 2
H4:E1
Linnafarmerid
Peeter Võsa tõmbab kaameramehe kastirattale ning põrutab mööda punaseid värvilärakaid rohepöörasesse tuleviku-pealinna. Kanged linnafarmerid Helen ja Mikko on tõestanud, et looma- ja linnupidamine kiviviske kaugusel Toompeast on täiesti võimalik. Lisaks uudistame kavalat mahemeetodit, kuidas aias varitsevatest puukidest lõplikult lahti saada.
Kanal 2
H4:E2
Võsalendurid
Võhiku jaoks on Raasiku lihtsalt üks kena kohake Harjumaal. Tegelikult on aga selle koha lugu värvikam kui vikerkaar. Võsavinkel sõidab külla tegusale võsalendurile Kivimäe Antsule. Kivimäe Ants lendab nii madalalt kui kõrgelt - maapealseid kilomeetreid mõõdab mees oma uhke aafrika ratsuga, taevaseid kõrguseid aga ühetiivalise pegasuse seljas ratsutades.
Kanal 2
H4:E3
Hüljatud Eestis kolajad
Sadu tuhandeid kilomeetreid mööda Eestit seigelnud Peeter Võsa võib täna käsi südamel vanduda, et elu maal on ainult rikaste rõõm ja vaeste vaev. Kuid nagu me teame, loodus tühja kohta ei salli. Mahajäetud maailmast ehk abandooniast on saanud atraktiivne sihtpunkt ligi 32 000 inimesele, nende hulgas ka Gerdile ja Kristinale.
Kanal 2
H4:E4
Vabariigi viimased kolhoosnikud
Oma silm on kuningas. Peeter Võsa sõidab külla vabariigi viimastele kolhoosnikutele. Mäksa kolhoos on tõepoolest üks uskumatu imeasutus. Esiteks, siin ei varastata. Inimesed tassivad siia inventari juurde ning teiseks, tegeletakse siin maailmas täiesti ainulaadse spordialaga - veoauto-offroadiga. Kuna kolhoosis on kõik võrdsed, siis leiab ühe supermasina roolist ka tegusa totsi.
Kanal 2
H4:E5
Aegna saare aardelaegas
Kas teadsite, et Aegna saar on tegelikult tükike Tallinna kesklinnast? Sellegi poolest pole siin ühtegi trammi ega bussi ning reisiselle veetakse ühest kohast teise ATV sabas sörkivas järelkärus. Võsavinkel sõidab külla saarel heakorra eest hoolitsevale Jukule, et üheskoos muukida lahti Aegna aaretelaegas.
Kanal 2
H4:E6
Maanteemuhulased
Võsavinkel sõidab külla lootsilaeva kaptenile Argo Landesele. Argo on muheda jutuga merekaru, kes lõi endale ise muhu pähe ja sinna see ka jäi. Tavaline muhk see pole. Tegemist on maanteemuhuga, ehk nõukogude liidus toodetud väikeautoga mis ei tohtinud Hruštšovi sõnul maksta ei rohkem ega vähem kui 1000 pudelit viina. Neid masinaid Muhuklubi liige Argo fännabki.
Kanal 2
H4:E7
Kahjuritõrje
Kõiksugu putukad ja närilised on toredad täpselt senikaua kui nad sinu võileiva või linade vahele ei roni. Seekordses Võsavinklis läheb Peeter Võsa töövarjuks mehele, kelle missiooniks ongi tülikatele sissetungijatele tuule alla tegemine. Meelis Lepata kubiseksid vabariigi tootmishooned ja eluasemed tarakanidest, sipelgatest, majasoomukatest ja rottidest.
Kanal 2
H4:E8
Tiritammekasvataja
Kui tavaline eestlane kasvatab koduaias õllekõhtu, siis Peeter Võsa läheb külla mehele, kelle missiooniks on tiritammede kasvatamine ja kõiksugu muude imetrikkide viljelemine. Seda imede aeda Peeter Võsa kaema lähebki. Muuhulgas avaldab maailma parim slackliner Jaan Roose saladuse, kuidas kõikidest seljavaludest priiks saada.
Kanal 2