Naistevangla: Oranž on uus must

Stardib ülimenukas ja rohkelt auhindu võitnud naistevanglasari, mis seni olnud nähtav vaid Netflixi vahendusel. Lugu toetub tõestisündinud loole. Piper Chapman saadetakse oma varases nooruses toime pandud kuritöö episoodi eest vanglasse. Piper pole tänasel päeval enam seesama tuulepäine noor naine, kes kümme aastat tagasi lennujaama tollist kohvritäie narkoraha läbi viis. Ent minevik saab ta kätte. Vabadusse jääb maha armastav poiss-sõber ja palju tulevikuplaane. Algab 15 kuud kestev lunastusteekond, mis võtab aga juba esimestest päevadest ja nädalatest täiesti ettearvamatu suuna.

  • PäritolumaaUSA
  • Valmimisaasta2016
H4:E8
Sõbrad allilmast
Uus töödejuhataja ei saa kinnipeetavatega hästi läbi. Judy otsib abi Pousseylt. Maria leiab koha äri ajamiseks.
Duo 4
H4:E9
Mängu seis muutub
Ramos ja Flores leiavad viisi, kuidas võimudele vastu hakata. Uudisel on ootamatu mõju. Red ja Lorna on pettunud.
Duo 4
H4:E10
Jänku ja pealuu
Filmiõhtu valik muutub küsitavaks. Aleida teeb paranduse. Piper muretseb selle üle, et vanglakaristused on muutumas liiga keskaegseks.
Duo 4
H4:E11
Isiksused
Caputo juhivõimed pannakse proovile ja vange ootab ees pikk öö isolatsioonis pärast seda, kui töötajad teevad rahutuks tegeva avastuse.
Duo 4
H4:E12
Loomad
Vangla „perede“ vahelised liidud muutuvad pärast seda kui Piscatella ja tema valvurid maha surutakse. Poussey, Judy ja Alex eelistavad vaadata tulevikku.
Duo 4
H4:E13
Röstsai ei muutu enam kunagi värskeks, 1
Bürokraatia ja kihav rahulolematus töötavad vastu Caputo püüdlustele hoida tundlikku olukorda kontrolli all.
Duo 4
H4:E14
Röstsai ei muutu enam kunagi värskeks, 2
Bürokraatia ja kihav rahulolematus töötavad vastu Caputo püüdlustele hoida tundlikku olukorda kontrolli all.
Duo 4
H5:E1
FOMO mäss
Kui vastasseis vanglas täiemahuliseks mässuks areneb, kasutavad mõned ettevõtlikud kinnipeetavad segadust ära. Taystee seisab silmitsi Caputoga.
Duo 4
H5:E2
Kurat, abiellu, Frieda
Kui vangid oma järgmist käiku kavandavad, kutsub Maria kabelis kokku erikoosoleku. Frieda kasutab lapsepõlves õpitud ellujäämisoskusi.
Duo 4
H5:E3
Segajad
Linda hakkab vanglat uues valguses nägema, samas kui Judys kasvab meeleheitlik soov põgeneda. Pimeduse varjus koostavad kinnipeetavad oma nõuete nimekirja.
Duo 4