Meie aasta Indoneesias
E, K-N 22:30, T 23:00

Armastatud teleperekond võtab ette uue reisi, seekord eksootilisse Indoneesiasse. Algavas dokumentaalsarjas kõnelevad Tuuli, Arbo ja teismelised Andres ning Kristjan Sulawesil muumiatega, päästavad Sumatral orangutange, põgenevad metsikul Paapual matšeetega peaküti eest, proovivad Balil valgustust saada, toovad koos kohalikega vereohvreid ning püüavad selles tohuvabohus enam-vähem normaalseks jääda.

  • PäritolumaaEesti
  • Valmimisaasta2024
Saade on järelvaadatav 14 päeva
H1:E5
Metsik Paapua
Täna võtame julguse rindu ja külastame üht maailma metsikuimat paika - Paapuat. See on paik, kus alles hiljuti tegeleti inimsöömisega, saarel elab veel endiselt 44 kontakteerumata hõimu, seal on kõige rohkem lennuõnnetusi maailmas kuna lennuväljadeks on tillukesed heinamaad mägede vahel, ent lend on sageli ainus võimalik liikumisviis. Paapual on terrorism, seal võetakse pantvange ning ühtlasi ei tohi liikuda ilma reisiloata ning ajakirjanikud luba ei saa. Algatuseks lähme külla perepeale, kes tutvustab traditsioonilist eluviisi seitsme naisega ning pakub öömaja oma kirpudest kubisevas rohuonnis.
Kanal 2
H1:E6
Matk Paapua mägedesse
Täna jätkame reisi metsikus Paapuas, kus süüakse koera ning puu otsas kasvab maailmas ainulaadne vähiravim. Hoiatustest hoolimata raputame maha giidid ja alustame iseseisvalt matka tundmatusse, dani hõimude juurde. Hääletame juhuslikule autole, mis sõidab ilmselt sea eest pruuti kauplema. Auto katusel kuristike kohal rappudes jõuame autotee lõppu - viimasele heinamaalennuväljale mägede vahel. Edasi saab vaid jalgsi, ent eksime juba esimestel meetritel. Retk osutub arvatust keerulisemaks ning ööseks me planeeritud külla jõua. Lisaks oleme sunnitud põgenema matšeetega tagaajaja eest.
Kanal 2
H1:E7
Veel sügavamale Paapuasse
Täna jätkame matka metsikus Paapuas. Suhtleme üksteise keelt mõistmata ning sõltume vaid kohalike heasoovlikkusest. Ööbime traditsioonilises heinaonnis ning saame kirbud. Eluga riskides peame ületama roigastest silla mäsleva jõe kohal, et jõuda oma sihtmärgini Hitugi külla, kuhu ei vii mitte tee vaid ronitakse hoopis redelist. Hitugis võtab dani rahvas meid vastu kui kauaoodatud kadunud lapsi. Seal kantakse peenisetorbikuid ja kütitakse vibudega. Kohtame ka 300 aastast muumiat.
Kanal 2
H1:E8
Sulawesi saar - surnutega pittu!
Sulawesi saarel on üks kummalisemaid surmakultuure maailmas. Surm on täna torajde rahva elu kõige olulisem sündmus ning matusele kulutatakse üüratuid summasid. Surnuid hoitakse aastaid kodus, nimetades neid vaid haigeteks ning arvestades nendega kõigis elutoimingutes. Seda selleks, et koguda piisavalt raha väärikaks matuseks ning leppida pereliikme kaotusega. Ka juba sängitatud surnuid võetakse aeg-ajalt hauast välja, et näidata neid noorematele sugulastele ning teha värske perepilt. Sulawesil seiklevad Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar koos teismeliste laste Andrese ja Kristjaniga.
Kanal 2
H1:E9
Orangutanid Sumatral
Täna kolime perega Sumatra saarele, et asuda vabatahtlikuna tööle ohustatud orangutanide kaitsjatena. Seda intelligentset inimahvi pidasid kohalikud hõimud varem endaga võrdväärseks inimeseks. Sumatra džunglis seiklevad Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar koos teismeliste laste Andrese ja Kristjaniga.
Kanal 2
H1:E10
Jakarta ja Kalimantan - elu veel
Indoneesia pealinn Jakarta on suures osas vee all ning uppumast hoiavad seda hiiglaslikud tammid. Aastaks 2050 peaks Jakarta olema tervenisti allpool merepinda. Seega plaanitakse kolida kogu pealinn väheasustatud Kalimantani saarele. Ent ka Kalimantalil elatakse üsna vesistes tingimustes. Näiteks on džunglites maanteede asemel peamisteks liikumisteedeks jõed. Asume mitmepäevasele retkele puidust jõelaevaga nii nagu kohalikud seda teevad. Selgub, et peame magama õues laeva tekil. Vee peal püsivad Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar koos teismeliste laste Andrese ja Kristjaniga.
Kanal 2
H1:E11
Kalimantani peakütid
Kalimantani saare sisemaal elavad dajaki hõimud, kes on kartmatute peaküttidena kogunud jubedat kuulsust. Hoolimata verisest minevikust on tegemist äärmiselt külalislahke rahvaga, kes tutvustab saabujatele oma loodususku - kaharinganit. Peaküttidele lähevad külla Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar koos teismeliste laste Andrese ja Kristjaniga.
Kanal 2
H1:E12
Usk Indoneesias - Viimane!
Indoneesias on lubatud vaid kuus ametlikku religiooni, seega kohtab seal kõige kummalisemaid religioosseid segusid nagu moslemimatriarhaat või härja seljas teispoolsusesse ratsutavad kristlased. Sest sisimas kummardatakse igas paigas oma kohalikku loodususundit. Läheme kõige radikaalsemasse islami provintsi - Achehisse, kus kehtib šariaadiseadus. Saame teada, kuidas suhtuvad nemad vabameelsetesse külalistesse. Usku panevad proovile Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar koos teismeliste laste Andrese ja Kristjaniga.
Kanal 2