Sel pühapäeval toob Kanal 2 heategevussaade „Südamesoov“ ekraanile noore Orina loo, kes võitleb kurjamite, kiusajate ja kovidi vastu eesliinil ning koroona ja vaktsiiniskeptikute vastu internetiavarustes .

 

 

Orina on suure südamega tüdruk, keda jagub kõikjale. Mitte ainult haiglasse põetama või koolipinki  - sõna otseses mõttes kõikjale, sest suure töö teeb neiu ära internetis. Oma võluval moel on Orina astunud diskussiooni nii koroona kui vaktsiiniskeptikutega. Seda ikka selleks, et maailm oleks meie kõigi jaoks parem koht.

Orina õpib Tartu Ülikoolis meditsiini. 20aastane kasahhi ja vene juurtega Kohtla-Järve tüdruk, kes lõpetas keskkooli kuldmedaliga ning oleks peale kooli lõppu võinud valida mistahes eriala. Orina aga tahtis inimesi aidata ja maailma muuta. Täna  tegutsebki ta eesliinitöötajana mitmel rindel. Ta töötab haiglas ja õpib meditsiini, aga laiem avalikkus tunneb teda TikTokis tegutseva Oreoküpsisena. Suunamudijana, kelle koroonateemalised videod on TikTokis ületanud miljoni vaatamise piiri.

TikTokis tehtav tundub esmapilgul lõbus ja kerge, kuid nõuab tegelikult palju vaprust. Taluda tuleb nii teisitimõtlejate etteheiteid kui ka väga isiklikke ja räigeid solvanguid. Teadlaste kogukond on aga neiule tänulik, sest paljudeni jõuab vajalik info just tema kaudu.

Tuline debatt koroona teemal käib juba pea kaks aastat nii massimeedias ja samuti ka TikTokis. Orina näib olevat leidnud viisi kuidas lihtsate sõnadega ning kõigest paari minuti jooksul oluline info vaatajatele edastada. “Ma arvan, et eelis ongi, et räägin eesti keeles. Kui räägiks vene keeles, valiksin võib olla raskemaid sõnu välja”, selgitab ta ise. Ning eesti keelt räägib ta hästi. Kohtla-Järve venekeelsest keskkonnast eestikeelseks suunamudijaks saada on omaette saavutus.

“Ma tunnen, et ma pean kuidagi panustama selle kriisi lahendamisse”, arvab Orina. Neiu suur soov on oma tööd veelgi paremini teha ning Südamesoovi saatel oli suur au talle siin abiks olla.

Orina lugu saates „Südamesoov“ näeb Kanal 2s juba pühapäeval kell 20.