Täna kell 20:00 stardib saatejuht Keili Sükijaineni juhtimisel head tegeva saate „Südamesoov“ uus hooaeg, mis toob sel kevadel televaatajateni 12 emotsionaalset ja mõtlemapanevat lugu inimestest, kes on näinud elu kõiki värve, kuid kes sellest hoolimata ei ole alla andnud ning pingutavad igapäevaselt parema homse nimel.

 

Hooaja esimeses episoodis avame õdede Kaisa ja Elisabethi loo, milles kohtuvad keerulised eluteed, rasked valikud ning olukorrad, millest pääsemine näib võimatu. Selles õpetlikus loos täituvad südamesoovid, mis annavad õdede elule uue alguse.

Kaisa ja Elisabeth kaotasid oma ema 2020. aasta suvel enesetapule. Ema oli jäänud oma muredega üksi ja võttis endalt elu ajal, mil 9-aastane Elisabeth oli kodus. Teised pereliikmed said Anneli surmast teada siis, kui Elisabeth neile segaduses helistas, sest ta ei saanud aru, miks ema isegi oma lemmiklaulu peale ei ärka ja on nii sinine ja lilla.

Sellest ajast peale on 22-aastane Kaisa oma õele nii ema kui isa eest. Kaisal olid aga juba enne ema surma maksmata võlad, mis paari aasta jooksul olid kogunenud nii kiirlaenude kui järelmaksude võtmise tagajärjel. 

Nüüd, kui õed peavad kahekesi hakkama saama, rusub võlakoorem aga eriti tugevalt, sest põhiharidusega Kaisa on sattunud justkui nõiaringi - võlad kasvavad kohtutäiturite käes ja nende maksmine võtab palgast arvestatava summa, vähese haridusega tehtavad tööd ei maksa kuigi palju palka ja koolis edasi õppida ei ole aega, sest raha teenimiseks tuleb võimalikult palju tööd teha. Kodus ootab aga väike õde, kes igatseb üle kõige võimalikult tihti koos Kaisaga ujumas käia, kuid kui eelarves peab valima toidu ostmise ja spaapileti vahel, on vastus ilmselge.

“Südamesoov” räägib õdede loo, sest Kaisa tahab innustada ka teisi, kelle peres võivad olla sarnased rasked ajad – on võimalik ka noorena võtta vastutus oma õe eest, sest päris oma perekond on alati kõige tähtsam. 

„Südamesoov“ alustab Kanal 2s täna kell 20, kohe pärast „Reporterit“