Täna kell 20:30 toob Kanal 2 head tegev saatesari „Südamesoov“ ekraanile Mia Maria loo, kes oli vaid 23-aastane, kui kuulis, et tal on 4. staadiumi vähk. Tal oli diagnoosiga väga raske leppida, sest vaid viis kuud varem sünnitas Mia kaksikud tütred. Beebide kõrvalt astus naine karmi võitlusesse elu eest ning võitleb juba kümme aastat.

 

Mia Maria sünnitas kümme aastat tagasi, noore 23-aastase tudengina kaksikud tütred. Värske ema rõõm sai aga kohe hoobi, kui 5-kuuste beebide ema kuulis arstidelt, et tal on vähk.

 

Pikalt tervise eest võidelnud noor naine tunneb uhkust, et on oma tütarde nimel 10 aastat elus püsinud ning näinud Emma ja Elise kooliminekut. Oma karmi teekonna algust mäletab ta kui eilset päeva: “Pärast sünnitust hakkasin kaalu kaotama. Mul tekkisid sinikad üle keha, söögiisu kadus.”

 

Mia käis mitme arsti juures ning kuulis, et tal on ilmselt sünnitusjärgne stress. Peagi selgus aga, et stressist on asi kaugel - naisel avastati Hodgkini lümfoom ehk kasvaja, mis algab lümfisõlmedes ning levib sealt edasi. Mia vähk oli avastamishetkel juba 4. staadiumis.

 

“Alguses ma eitasin seda. Isegi keemiaravil käies ütlesin endale, et mul ei ole vähki. Olin nagu peast segi läinud,” meenutab Mia Maria.

 

Ka isa Tarmo tunnistab, et päris alguses ei saanud nad asja tõsidusest aru. Vanemad elasid välismaal ning Mia rääkis tervisemuredest umbmääraselt. Kui selgus, millist karmi võitlust peab tütar pidama, tuli Mia isa kodumaale tagasi, tütrele appi. Abi kulus väga ära. Vähk, mis oli liikunud Mia Maria kõrisse, sõi läbi ta häälepaelast ja muutis Mia hääle igaveseks. Naine läbis aina ravikuure. Lõpuks siirdati Miale luuüdi, mis andis lootust, et võitlus vähiga saab lõpuks läbi. Kahjuks pole keha tüvirakke siiani päris omaks võtnud ja naine peab iga päev sööma immuunsust pärssivaid ravimeid.

 

“Südamesoov” täidab vapra ema unistuse, mida ta on endaga kandnud viimased kümme aastat ehk ajast, mil algas karm võitlus elu nimel.

  

„Südamesoov“ on Kanal 2s täna kell 20.30.