Lustakas erisaade heidab pilgu maailma kõige veidramatele ja ebatavalisematele võistlustele, milles nii inimesed kui ka loomad erinevates maailma riikides üksteisega mõõtu võtavad. Vaatame, kuidas kulgevad Venemaal lehmakookide loopimise võistlus, Suurbritannias lihakastmemaadlus ja USAs Californias koerte surfivõistlus. Lisaks saame muu hulgas teada, kes paneb kinni õnneliku mehe jooksu Jaapanis, kaamelite iludusvõistluse Saudi Araabias ning õhukitarri mängimise meistrivõistlused Soomes. Milline neist mõõduvõttudest on kõige jaburam?
Kuldvillak H7:E227
Kuldvillaku heategevuslik erisaade on pühendatud olümpiamängudele. Lõpuni pinget hoidvas mälumängus panevad end proovile olümpiavõitjad Erki Nool, Gerd Kanter, Jaak Uudmäe. Saatejuht Eeva Esse.
Laser-klassi medalisõit. Viimases sõidus jätkavad kümme seni vähem punkte saanud paati. Finaalvõistlustel punkte kahekordistatakse. Pärast finaalvõistlusi liidetakse sellelt võistluselt saadud punktid kokku eelvõistlustel kogutud punktidega ja medalid võidavad kolm madalaimat tulemust. Rio mängudel võitis kuldmedali Tom Burton Austraaliast, Karl-Martin Rammo lõpetas 21. kohaga. Ülekannet kommenteerivad Ants Väinsalu ja Lauri Väinsalu.
Inspireeriv lugu sellest, kuidas tšehhidel õnnestus võita olümpiakuld esimesel aastal, kui võistluses osalesid ka NHLi mängijad.
Meeste üksikmängu finaal. Väidetavalt on mängija, kes võidab olümpiakulla ja kõik samal aastal toimunud neli Grand Slami võistlust, võitnud Kuldse Slämi. Tiitlikaitsja on britt Andy Murray, kes on kahe viimase olümpia meeste üksikmängu võitja, lisaks aastal 2012 sai ta segapaarismängus hõbeda. Kommentaatorid Toomas Kuum ja Toomas Leius
Maadlus. -76kg naised, poolfinaalid. Naiste maadlus on olümpiamängude kavas alates 2004. Aastal toimunud Ateena mängudest. Epp Mäe esimene olümpia oli 2016 Rio de Janeiros, kus sai 13. koha. Enne Tokyo mängude algust sõnas Mäe treener Ahto Raska, et Epp on võimeline maadlema Tokyos mistahes värvi medalile. Kommentaatorid Taavi Libe ja Tõnis Naarits. Kergejõustiku õhtuses programmis on kavas meeste kõrgushüppe finaal, meeste 100m jooksu poolfinaalid, naiste 100m tõkkejooksu poolfinaalid, naiste kolmikhüppe finaal, meeste 800m poolfinaaljooksud ning meeste 400m tõkkejooksu poolfinaalid. Peale olümpiamängude A-normi täitmist, sõnas Rasmus Mägi: ma polegi kunagi nii kiiresti hooaega alustanud. Eestlase hooaja tippmargiks on 48,49. Kergejõustiku päeva lõpetab meeste 100m finaal. Kergejõustiku kommentaatorid Tokyos on Margus Uba ja Timo Tarve, staadioni ääres analüüsivad võistlust Erki Nool ja Marko Kaljuveer.
Täna on Tõnis Mägi laulude õhtu! Seda erilist hetke on pikalt oodatud - Ines, Ott, Lea, Jaagup, Jarek ja Birgit on valmis nii Tõnist kui televaatajaid oma vapustavate uusversioonidega pahviks lööma.
Helen Carter otsustab end kokku võtta, töölt ära tulla ja oma meditsiiniõpingud lõpetada. Üliõpilase elu pole aga sugugi lihtne. Õppejõud ei suhtu temasse soosivalt ning ühel päeval saabub ta poeg Louis ukse taha. Louis suudab lörri ajada nii Heleni suhte kui oma tüdruksõbra rasedaks teha. Samas keeldub ta igasugusest vastutusest. Helen annab endast maksimumi, et kuhjuvate pingetega toime tulla.
Kuldvillak H2020:E249
Eesti armastatuim mälumäng pakub põnevat kaasaelamist ja võimalust ka kodus kaasa nuputada. Saatejuht Eeva Esse.
Seiklusfilm, mis viib meid tagasi J. K. Rowlingu võlumaailma. Film saab alguse 1926. aastal, kui magizooloog Newt Scamander on just lõpetanud ülemaailmse retke, et leida ja dokumenteerida tervet hulka maagilisi elukaid. Kui ta lühikeseks peatuseks New Yorki jõuab, võiks ta sealt ühegi juhtumuseta lahkuda… kui poleks No-Majit nimega Jacob, valesse kohta sattunud maagilist olendit ja mõnede Newti fantastiliste elukate põgenemist, mis võiks tuua pahandusi nii võlumaailma kui ka No-Majide maailma.
Põnevusfilm, milles peaosades superstaarid Bruce Willis ja Colin Farrell. Kolonel William McNamara on Saksamaal vangilaagris, mida juhib karmikäeline SS-major. Püüdes omalt poolt igati Saksamaa kaotusele kaasa aidata, ootab McNamara kannatlikult hetke, millal rünnata. Laagris toimunud mõrv annab talle selleks võimaluse. Selle juures on eriti oluline roll seni tagalas magusat elu nautinud leitnant Thomas Hartil. Kassahiti operaator oli väliseestlane Alar Kivilo.
Luubi all on nii unustatud kui unustamatud juhtumid legendaarse 100 meetri jooksu finaalidest.
Haaravate rekonstruktsioonide ja animatsioonide abil taasluuakse kõige legendaarsemad olümpiarekordid.
Hommikuses kergejõustikuprogrammis on kavas meeste vasaraheite kvalifikatsioon, naiste 1500m ja 200m eeljooksud. Meeste kaugushüppes on kehtiv olümpiarekord 8.90 endiselt legendaarse Bob Beamoni valduses ja seda juba aastast 1968. Maailmarekord on 8.95 ning selle hüppas Mike Powell 1991. aastal Tokyos, samal Olümpiastaadionil, kus selgitatakse ka tänased olümpiamedalistid meeste kaugushüppes. Programmi lõpuks selgitatakse parimad naised 100m tõkkejooksus. Kergejõustiku kommentaatorid Tokyos on Margus Uba ja Timo Tarve, staadioni ääres analüüsivad võistlust Erki Nool ja Marko Kaljuveer.