Vaieldamatult kõige lõbusama telemängu kõige säravamad, naljakamad ja pöörasemad võistlusmomendid! Suur kokkuvõtlik erisaade kõige meeleolukamatest ja lõbusamatest hetkedest läbi „Suure mängude õhtu“ särava hooaja.
Õhtu parimad palad
H2021:E88
Meelelahutussaate nädala kõige meeldejäävamad, kurioossemad, vaimukamad ja lustakamad lood.
Meeste 25m olümpiakiirlaskmise finaalvõistlus. Rio mängude olümpiavõitu on Tokyos kaitsmas ka sakslane Christian Reitz. Peeter Olesk sai Rio olümpia kvalifikatsioonis kahe laskmise peale kokku 553 silma (270+283), millega ta sai 25. Koha. Olümpiakiirlaskmise finaali kommenteerivad Meelis Loit ja Fred Raukas
Galileo*
H2020:E418
Põnevad avastused ja uskumatud lood, intrigeerivad eksperimendid, rabavad eksklusiivkaadrid ja eksootilised kohad. Igapäevaseid nähtusi ja hämmastavaid fenomene hoogsalt ja põnevalt lahkavat saadet juhivad Jaanus Koort ja Jürgen Fogel.
Köök
H5:E10
Maksi juurde tuleb elama Maksi vend Mehis ja see rõõmus sündmus muutub peagi väga segavaks asjaoluks. Maks üritab oma venna kööki tööle saada, ehkki vend pole kunagi isegi pelmeene keetnud. Maks paneb sellega enda töökoha suurde ohtu.
Meeste rõngaharjutuse finaal. Kvalifikatsioonivõistluses asus võistlema ligi 70 sportvõimlejat 40 riigist. Finaali on jõudnud neist kaheksa paremat. Tiitlikaitsjaks on kolmekordne maailmameister, viiekordne Euroopa meister kreeklane Eleftherios Petrounias. Ülekannet kommenteerib Viktor Saaron.
Naiste vabakava finaal. Naiste vabakava teostatakse muusikalise saatega, lisades võistlusele täiendava mõõtme. Kohtunikud hindavad iga sportlast nende teostatud tehnika keerukuse ja esteetika osas, võttes arvesse ka muid aspekte, nagu tasakaal ja stabiilsus. Tiitlikaitsjaks neljakordne olümpiavõitja ja 19-kordne maailmameister ameeriklane Simone Biles. Ülekannet kommenteeri Viktor Saaron.
Meeste toenghüppe finaal. Eelvõistluses alustas ligi 20 sportlast 15 riigist, finaali on jõudnud kaheksa paremat. Rio mängudel võitis meeste toenghüppe Ri Se-gwang Põhja-Koreast, hõbe läks Denis Ablyazinile Venemaalt ning pronks Kenzo Shiraile Jaapanist. Ükski Rio toenghüppe võistluse medalivõitjast ei ole Tokyos oma saavutust kaitsmas. Ülekannet kommenteeri Viktor Saaron
Õhtupoolses kergejõustikuprogrammis on kavas naiste teivashüppe kvalifikatsioon, naiste 200m ja meeste 400m poolfinaaljooksud. Naiste kettaheite finaalvõistlus, kus tiitlikaitsjaks kahekordne olümpiavõitja ja maailmameister, viiekordne Euroopa meister Sandra Perkovic Horvaatiast. Perkovic oli avatseremoonial Horvaatia lipukandja. Lisaks toimuvad naiste 400m tõkkejooksu poolfinaalid. Medalikomplektid jagatakse välja meeste 3000m takistusjooksus ja naiste 5000m jooksus. Kergejõustiku kommentaatorid Tokyos on Margus Uba ja Timo Tarve, staadioni ääres analüüsivad võistlust Erki Nool ja Marko Kaljuveer.
Maadlus. -76kg naiste medalimatšid. Väike meeldetuletus, mida ütles enne olümpiamänge Epp Mäe treener Ahto Raska: Epp on võimeline maadlema Tokyos mistahes värvi medalile. 16 naist alustas, medaliteni jõuavad vaid väljavalitud. Maadlust kommenteerivad Taavi Libe ja Tõnis Naarits.
Mägidoktor
H4:E5
Endine profipoksija üritab „comebacki” ja tahab seeläbi oma eksnaist tagasi võita. Poksija kukub treeningul kokku. Martin palub tal poksimatšist loobuda, kuid kuna mees seda ei tee, satub ta intensiivravisse. Hans mõtleb vaid pulmadest, Klara aga kurvastab, et tütar Sarah`t huvitab nüüd ainult isa Rooma elu. Susannel tekib Jonasega aina enam probleeme. Martin üritab neid aidata.
Naabriplika
H11:E3
Krista muretseb kliima soojenemise pärast ja Vallavanem otsustab sellest kasu lõigata. Tola otsustab sportlasekarjääri alustada. Kröösman kavatseb Esnasse rajada erilise toitlustusettevõtte. Nõnda juhtubki, et kahe vägeva teed kohtuvad. Vallavanem ja Kröösman alustavad heitlust elu ja surma peale ning kuna mängus on ka tulirelv, siis sekkuvad nii Varik, kui ka Vesol. Kirikõpetajast on aga kujunenud sarivõlglane.
Robert ja Kristjan saavad seekordses saates käe valgeks üherattalise mootorrattaga sõitmisel. Valgast leitakse aga üles Eesti võimsaim Žiguli, millega tuleb maha pidada üks korralik kiirendusvõistlus. Saatejuhid Robert Rool ja Kristjan Ojang.
Alo
H1:E9
Esinduse juubelipeo sündmustest enesekindlust saanud Alo unistab rohkem kui kunagi varem suhtest Kerduga. Viljo pole rahul töökollektiivis lokkava vassimise ja valetamisega ning korraldab aususe päeva. Kohale kutsutakse aususe ja meeskonnatöö guru Carlos ja esinduse töötajad lukustatakse tuppa, kust nad ei tohi enne väljuda, kui on omavahelised suhted ja töömoraali täielikult ümber hinnanud. Paraku ei mahu seltskond oma egode ja kompleksidega ühte tuppa ära ning olukord muutub kiirelt plahvatusohtlikuks, seades kahtluse alla edasise koostöö võimalikkuse.
Viimane võmm
H3:E7
Püstolilasu tagajärjel sureb endise korvpallitähe ja nüüdse reklaaminäo Ruudi Moosi aednik, siberlane Mihhail. Kõik viitab Ruudile, sest tema naisel oli aednikuga armulugu ning saatuslik kuul pärines mehe relvast. Ent Ruudi ise on kadunud... Ruudi on röövitud ja tema eest nõutakse lunaraha. Kuid - nagu selgub - on politseijaoskonnas leke ning raha üleandmine nurjub. Mart Noormets läheb äärmiselt alternatiivsel viisil Arabellale kosja.
Mehhikos tähendab "sicario" palgamõrvarit. USA ja Mehhiko vahel paiknevas seadusetus piiritsoonis palkab valitsuse operatiivgrupi ametnik hoogu koguvasse narkosõtta appi idealistliku FBI agendi. Meeskond, mida juhib kahtlase minevikuga mõistatuslik konsultant, läheb ülisalajasele teekonnale, mille käigus peab Kate ellujäämise nimel kahtluse alla seadma kõik oma senised tõekspidamised. Film ei sobi alaealistele.
Krimi-põnevik. Tugeval ja karastunud Los Angelese politseidetektiivil Erin Bellil tuleb tagasi pöörduda ühe oma karjääri algusesse jääva juhtumi juurde. Noore politseinikuna sai ta ülesande imbuda kriminaalsesse jõuku, kuid ülesanne lõppes traagiliselt ning see on teda terve karjääri piinanud. Kui jõugu ninamees uuesti välja ilmub, peab Bell oma minevikuga tõtt vaatama ning suhtlema nendega, kes olid juhtumiga seotud, et jõugu ninamehe Silase tegemistele lõplikult piir panna.
Kergejõustikuvõistluse 5. päev. Alustavad mehed kolmikhüppe kvalifikatsiooniga. Samal ajal toimuvad meeste 1500m eeljooksud ning alustavad ka naised odaviske kvalifikatsioonivõistlusega. Lisaks toimuvad naiste 400m ja meeste 200m eeljooksud ning päeva esimene medalikomplekt läheb jagamisele naiste kaugushüppes. Kaugushüppe maailmarekord 7.52 ja olümpiarekord 7.40 on kehtivad aastast 1988, vastavalt Galina Chistyakova ja Jackie Joyner-Kersee nimel. Rios naiste kaugushüppes kuldmedali võitnud Tianna Bartoletta sel aastal USA kergejõustiku koondisesse ei pääsenudki. Kergejõustikuhommiku viimane ala on meeste 400m tõkkejooksu finaal. Juuli alguses Oslos toimunud Teemantliiga etapil jooksis norralane Karsten Warholm 400 m tõkkejooksus maailmarekordiks aja 46,70. Warholm kommenteeris oma aega järgnevalt “Olümpia võitmiseks võib olla vaja veel üht maailmarekordit." Rasmus Mägi hooaja tippmark enne olümpiat oli 48,49.
Kergejõustiku kommentaatorid Tokyos on Margus Uba ja Timo Tarve, staadioni ääres analüüsivad võistlust Erki Nool ja Marko Kaljuveer.