Talvine erisaade "Jõulud Londonis" viib vaataja Suurbritannia pealinna, kus oma jõulutraditsioone jagavad kohalikud eestlased. Tulede säras Oxford Street, Covent Garden ja Winter Wonderland Hyde Parkis pakuvad enneolematut silmailu – saade viib vaataja rulluisutama koos jõuluvanade ja põhjapõtradega, piparkooke ja pärgi valmistavad Eesti Maja kultuuriklubi liikmed. Saatejuht on Marian Võsumets.
Saage tuttavaks tillukese hobusega, kel on hiigelsuur süda ja kes kannab nime Elliot. Üks Jõuluvana põhjapõtradest teatab 21. detsembril ootamatult, et kavatseb pensionile jääda. Talle on vaja leida asendaja ning sellega on kiire! Südamlik suksu Elliot ja tema parim sõber võtavad suuna Põhjanabale, et võtta osa põhjapõtrade katsetest. Elliot soovib näidata, et just tema on vabaks jäänud ametikohale kõige sobivam... hobune!? Sest suured unistajad unistavadki ju suurelt. Lõbusas ja lustakas jõuluseikluses annavad tegelaskujudele oma hääled teiste seas Tarvo Krall, Erki Aule, Piret Simson, Kati Ong, Karin Aule, Rauno Kaibiainen ja Maarius Pärn.
Keili Sükijainen ja Merlin Miido lähevad külla tublile paljulapselisele perele, kelle kodu ootab pühade eel tõeliselt hubaseks jõuluvõlumaaks muutmist. Pererahvas tegutseb Merlini juhendamise all innukalt ja seekord peab ka Keili käed külge lööma, et jõuaks nutikalt valminud kaunistused õigeks hetkeks valmis meisterdada. Pühademeeleolu lisab muusikaga Stig Rästa.
Animafilm toob Bricksburgi kangelased taas kokku märulit täis seikluseks, et päästa oma armastatud linn. Viis aastat on möödas ja nüüd seisavad kodanikud silmitsi suure ohuga - LEGO DUPLO sissetungijad avakosmosest hävitavad kõike kiiremini, kui linnaelanikud taastada jõuavad. Nende alistamine ja harmoonia taastamine LEGO universumis viivad Emmeti, Lucy, Batmani ja nende sõbrad kaugetesse avastamata maailmadesse ja imelikku galaktikasse, kus kõik on muusikal. See paneb proovile nende vapruse, loomingulisuse ja ehitusoskuse ning selgub, kui erilised nad tegelikult on.
Hittkomöödia esimeses osas avatakse linnapea korraldusel õppeasutuse uksed kõigile soovijatele - sõltumata nende soost, füüsilisest vormist ja IQ tasemest. Kirjusse seltskonda satub ka pisisuli Mahoney (Steve Guttenberg), kes leiab puupäises leitnant Harrises (G.W. Bailey) lepitamatu vihavaenlase.
Hittkomöödia teises filmis saadetakse akadeemia värsked lõpetajad kõige karmima linna osa patrullteenistusse. Mahoney ja teised uustulnukad liituvad jaoskonna veteranidega, kelle saamatus on politseinike seas naljanumbriks saanud. Kaikaid pillub kodaratesse ka konkureeriva akadeemia ülem leitnant Mauser, kes tahab ise jaoskonna bossiks saada.
Hittkomöödia kolmandas filmis peavad kadetid päästma oma politseiakadeemia, mida ähvardab sulgemine. Kuna osariigis on ka teine sarnane õppeasutus, siis sõltub kõik vastava komisjoni otsusest - üks koolidest peab pillid kotti panema. Mahoney (Steve Guttenberg), Hightower (Bubba Smith) ja teised endised kadetid tulevad Lassardile (George Gaynes) appi, et leitnant Mauseri (Art Metrano) sepitsused nurja ajada.
Hittkomöödia neljandas filmis peavad endised kadetid eesotsas Mahoneyga (Steve Guttenberg) taas akadeemiasse tagasi pöörduma. Seekord tuleb neil treenida tavalisi linnakodanikke, kelle vaimsed ja füüsilised võimed ei kannata mingit kriitikat. Valitsus on nimelt käivitanud suurejoonelise programmi, mille abil loodetakse kuritegevust ohjeldada…
Hittkomöödia viiendas filmis sõidab akadeemia ülem kapten Lassard päikeselisse Miamisse, et vastu võtta talle määratud auhind. Tema sabas tuleb vana vihavaenlane kapten Harris, kes ihub Lassardi ametikoha peale hammast. Loomulikult kistakse lõbusasse möllu ka akadeemiast võrsunud "superpolitseinikud".
Hittkomöödia kuuendas filmis terroriseerib linna poeröövlite bande. Kuna kohalikud korravalvurid pole piisavalt usaldusväärsed, siis pöördub linnapea Politseiakadeemia poole, et nende abil kurjategijad tabada. Kui akadeemia ülemale Lassardile esitatakse pahatahtlik süüdistus, muutub ülesande täitmine veelgi pakilisemaks…
Hittkomöödia viimases filmis on venelased maffia ohjeldamisega kimpus ja otsivad Politseiakadeemiast abi. Jänkid suunduvadki Moskvasse, et kurikuulus Konstantin Konali lõpuks ometi vahele võtta. Konali on turule paisanud arvutimängu, mille abil ta kavatseb tungida politsei ja valitsuse salajastesse andmebaasidesse.
Venemaal mõisavalitseja ametit pidanud Toots saabub tagasi armastatud kodumaale, et viletsavõtu isatalu korralikult jalule upitada. Krutskimees Joosep Toots ja hädavares Jorh Adniel Kiir püüavad võita Raja Teele südant ja kätt, ent tujukas peretütar hoiab ise oma saatuse ohje.
Hiljuti sajandi parimaks Eesti mängufilmiks valitud linateos on valminud Oskar Lutsu samanimelise jutustuse alusel, mille tegevus toimub möödund sajandi lõpuaastate Eesti külas. See on lugu ühe kihelkonnakooli laste eluolust õppeaasta kestel, sügisest kevadeni. Paunvere kihelkonnakooli õpilased Arno ja Teele, Toots ja Kiir, Tõnisson ja Imelik kogevad ühe koolitalve jooksul tundeid, mille jälgi nad kannavad terve oma edaspidise elu - tõelisest sõprusest ja esimesest armastusest kuni eneseleidmise ja elusihtide selginemiseni. Lugu täis kirevaid juhtumusi, värvikaid karaktereid, lopsakat huumorit ja peeni tundevarjundeid jutustab noorte inimeste kujunemisest nende elukevadel.
Kogupere seiklusfilm! Peeter on väga üleannetu 12-aastane orb. Ühel imelisel ööl haaratakse Peeter trööstitust orbudekodust kaasa ja lennutatakse fantastilisse piraate, sõdalasi ja haldjaid täis maailma nimega Eikunagimaa. Seal satub poiss imelistesse seiklustesse püüdes samal ajal leida vastust saladusele, miks ema ta kunagi orbudekodusse jättis ja miks ta sattus siia. Koos sõdalase Tiigerliilia ja uue sõbra James Konkskäega peab Peeter alistama armutu mereröövli Musthabeme, et päästa Eikunagimaa ja saada kangelaseks, keda tuntakse igavesti Peeter Paanina.